Remco Evenepoel bol pred odstúpením z Giro d’Italia „chorý ako pes“, hovorí Lefevere.

„Bol chorý ako pes a mohli ste to vidieť, nemusíte byť lekárom, aby ste to videli. Prišli sme na Giro vyhrať. Remcovi bolo vidieť, že bol chorý aj deň pred časovkou. Vyzeral unavene, no aj tak časovku vyhral. Za to si zaslúži rešpekt,“ povedal Lefevere. (Cyclingnews)

Remco Evenepoel odstúpil z Giro d’Italia po 10. etape po pozitívnom teste na ochorenie Covid-19. Evenepoel bol po tejto etape vo vedení celkového hodnotenia a bol jedným z najväčších favoritov Gira, avšak je zjavné, že bol veľmi chorý a na pretekoch nemohol pokračovať.

Talianske noviny La Gazzetta dello Sport, ktoré vlastní rovnaká spoločnosť ako Giro d’Italia, však zverejnili správy, v ktorých písali, že Evenepoel mohol na pretekoch pokračovať a majstra sveta za odstúpenie kritizovali. V súvislosti s týmto informoval portál Tuttobiciweb, že Evenepoel a Soudal-QuickStep dostali 500-tisíc eur za jeho štart na Giro d’Italia.

Evenepoel sa vrátil domov do Belgicka a šéf tímu Soudal-QuickStep Patrick Lefevere potvrdil, že aj naďalej je pozitívny na Covid-19, aj keď jeho zdravotný stav sa zlepšuje.

Pravdepodobne strávi desať dní mimo bicykla a potom bude musieť absolvovať kardiologické testy.

Lefevere tiež vyvrátil špekulácie, že by Evenepoel mohol ísť na Tour de France: „Nie je múdre, aby Remco išiel na Tour de France kvôli skúsenostiam. Pracoval pre tento cieľ celé mesiace. Ľudia neakceptujú, že Remco odišiel domov z Gira kvôli Covid-19, takže sa im nebude páčiť,“ povedal Lefevere pre Cyclingnews.