Egan Bernal sa pomaly vracia do formy, po skvelých výkonoch skončil celkovo ôsmy na Okolo Romandie.

Bernal utrpel na konci januára 2022 po zrážke s autobusom počas tréningu 20 zlomenín, vrátane 11 rebier, a potvrdil aj poškodenie oboch pľúc. Následne musel podstúpiť sedem samostatných operácií.

26-ročný Kolumbijčan ukázal, že po ťažkých zraneniach sa mu vracia sila. V kráľovskej etape pretekov Okolo Romandie (161 km / 4308 m) predviedol skvelý výkon a v záverečnom 20-kilometrovom stúpaní zaostal za víťazom etapy a neskôr aj celkového hodnotenia Adamom Yatesom len 54 sekúnd.

Samozrejme, že sa nedá očakávať, že Egan Bernal bude schopný podávať takéto výkony už túto sezónu na všetkých pretekoch, ale určite to naznačuje, že sa vracia do formy.

Okrem toho odvádzal Bernal dobrú prácu aj pre tímových kolegov na čele pelotónu a aj vďaka jeho výkonu v závere druhej etapy vyhral jeho spolujazdec Ethan Hayter.

„Myslím, že je to pre mňa ďalší dobrý test. Ako som už povedal, pre mňa sú to len dni nahromadeného tréningu a snahy dostať sa späť k tej najlepšej možnej formy. Takže to berieme krok za krokom a myslím si, že je pred nami veľa práce,“ povedal Bernal pre Eurosport.

Rozhovor s Eganom Bernalom na pretekoch Okolo Romandie:

Bernal pred štartom na Okolo Romandie povedal, že ho už nebaví porovnávanie s Pogačarom a umiestnenie v top20 na pretekoch Grand Tour by bolo preňho úspechom.

„Nehovorím, že to nedosiahnem, ale ľudia sa stále pýtajú, kedy mi bude zase najlepšie, kedy uvidíme Egana proti Pogačarovi či Rogličovi atď. Chcel by som, ale ak sa to nestane, nevadí. Už som vyhral preteky o život,“ povedal jazdec tímu Ineos.

Egan Bernal momentálne nemá v programe štart na Giro d’Italia ani Tour de France, ale v máji odštartuje na pretekoch Okolo Maďarska, Okolo Nórska a v júni na Okolo Švajčiarska.