Kvízy

Kvíz: Spoznáte slovenské a svetové preteky v horskej cyklistike na základe jednej fotografie?

Baví vás sledovať preteky horskej cyklistiky na najvyššej úrovni? A poznáte aj tie slovenské? Otestujte sa v kvíze a zistite ako dobre poznáte jednotlivé pretekárske destinácie.
Matúš Bušík
0%

Na ktorej slovenskej zjazdovej trati nájdeme tento drop?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Drevený drop sa nachádza na Košútke.

Pravdepodobne najťažšia a najtechnickejšia trať svetového pohára 2022 v zjazde je?

Black Snake vo Val di Sole pripomína jeden obrovský rock garden.

V zázemí ktorých pretekov natrafíme na tento príznačný citát?

Preteky Hornonitrianskej enduro série sú určené najmä hobby pretekárom a panuje na nich skvelá atmosféra.

Na ktorých pretekoch prichádzali pretekári do cieľa v takomto prestrojení?

Najzablatenejšie preteky v sezóne boli v americkom Snowshoe.

Kde nájdeme zrejme najťažšiu slovenskú zajzdovú trať?

Obávaná trať je súčasťou slovenského pohára v zjazde a nachádza sa na Kubínskej Holi.

Tieto scenérie ponúka?

Nekonečné alpské údolia a úžasné výhľady. To je Leogang.

Ktoré preteky SPEN sú na fotografii?

Správna odpoveď je Mýto pod Ďumbierom, kde trate začínajú na lúke.

V ktorej lokalite sa nachádza táto zjazdová trať?

Kamenistá trať a permanentne mokrá trať je v škótskom Fort Williame.

V ktorom slovenskom stredisku sa nachádzame?

Toto bolo veľmi ľahké! V pozadí najväčší bike festival v strednej Európe kálnický Bikefest!

V ktorej lokalite pretekov svetového pohára XCO sa nachádzame?

V pozadí vidíme Pyreneje, takže správna odpoveď je Vallnord v Andore.

Si guru pretekov horskej cyklistiky a je jedno či ide o preteky najvyššieho ranku alebo o slovenské podujatia!

Vitaj! Slušný výsledok, až na malé zaváhania v ťažších otázkach si obstál dobre!

Väčšinu času tráviš na bicykli a preteky ťa až tak nezaujímajú.