Kvíz: Poznáte najdôležitejšie momenty zjazdovej a freeride cyklistiky?

Orientujete sa vo svete gravity disciplín ako známy komentátor Rob Warner alebo na bicykli z kopca iba jazdíte a svet profesionálov vás nezaujíma? Otestujte sa a zistite ako na tom ste.
Matúš Bušík
0%

Kedy sa konali historicky prvé preteky Red Bull Rampage?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

V ktorom roku vyhrala Rachel Atherton svoje prvé preteky v kategórii elite na svetovom pohári?

Rachel je zjazdárka zo známej gravity rodiny Athertonovcov.

V ktorej krajine sa nachádza Lenzerheide?

Pravidelná zastávka svetového pohára Lenzerheide sa nachádza v Švajčiarsku.

Ktoré preteky mali svoj debut v svetovom pohári v roku 2002?

Legendárna škótska trať, kde sa málokedy jazdí za sucha.

Kto navrhuje a stavia trať Red Bull Hardline?

Za trať najťažších pretekov na svete je zodpovedný Dan Atherton. V rozhovore uviedol, že preteky sú zaujímavé najmä preto, že trať sa každým rokom mení.

Koľko jázd na pretekoch Red Bull Rampage je bodovaných?

Tak, tak jazdci majú dve bodované jazdy. Posledné preteky v roku 2022 skončili po prvej jazde kvôli silnému vetru.

Kto senzačne vyhral zablatené preteky v švajčiarskom Champéry v roku 2011?

Legendárna jazda Danny Harta stojí za pripomenutie. Ak ste ju nevideli tak si ju pozrite!

Ktoré podujatie vyhral Aaron Gwin bez reťaze v roku 2015?

Ďalšia legendárna jazda, v ktorej Gwin prišiel o reťaz už na štarte.

Ktorý z týchto pretekárov svetového pohára nikdy neskončil na pódiu Red Bull Rampage?

Najlepším umiestnením Brendoga bolo 4. miesto v roku 2019.

Ktorá žena vyhrala Majstrovstvá sveta v roku 2012?

Morgan Charre získala titul majsterky svet v rakúskom Leogangu.

Kto je držiteľom 10 zlatých medailí z Majstrovstiev sveta v zjazde?

Najviac titulov v histórii získal francúzsky jazdec Nicolas Vouilloz. 3 získal ešte ako junior a ďalších 7 vyhral v elitnej mužskej kategórii.

Ktorý trik bol ocenený ako best trick na Red Bull Rampage 2014 a predviedol ho Cam Zink?

Extreeem!

Ktorý bývalý pretekár/ka vyhral/a aj zlatú medailu na Olympijských hrách v disciplíne BMX?

Všestrannosť zjazdárov je niekedy neuveriteľná.

Kto vyhral prvé preteky Red Bull Hardline v roku 2014?

Bolo to jediné víťazstvo Dannyho Harta na tomto podujatí.

Aký výsledok v svetovom pohári zaznamenal Aaron Gwin pri jeho debute v roku 2008 v Mont-Sainte-Anne?

Solídny vstup do svetového pohára, čo poviete?

Poznáte najdôležitejšie momenty zjazdovej a freeride cyklistiky?
Bravó! Si naozajstný znalec a unikne ti máločo. Ak budú v Red Bull TV hľadať náhradu za Roba Warnera, choď do toho!

Dobrý výsledok, test nebol najľahší. Verím, že pri pive s kamarátmi vieš oslniť svojimi vedomosťami.

Niečo sa na teba nalepilo, základné fakty ovládaš. Snáď si sa niečo nové naučil.

Hrôza, nič, ani indície z fotiek nepomohli.. Ak sa venuješ gravity disciplínam doštuduj si aspoň základy.