Kto sú najväčší favoriti UAE Tour 2023?

O celkové hodnotenie budú bojovať Remco Evenepoel a Adam Yates, zatiaľ čo v šprintoch sa stretnú Cavendish, Merlier, Ewan či Groenewegen.

Najväčším favoritom WorldTour pretekov UAE Tour 2023 je pravdepodobne súčasný majster sveta a víťaz Vuelty 2022 Remco Evenepoel.

23-ročný Belgičan z tímu Soudal – Quick Step však bude mať veľkú konkurenciu vo víťazovi UAE Tour z roku 2020 Adamovi Yatesovi, ktorý v tíme UAE Emirates zastupuje Tadeja Pogačara v roli lídra pre celkové hodnotenie.

Víťazom posledných dvoch ročníkov bol práve Pogačar a v oboch prípadoch za ním skončil na druhom mieste Adam Yates.

Adam Yates je tiež jediným bývalým víťazom pretekov UAE Tour, ktorý je na štarte piateho ročníka pretekov.

Ďalším adeptom pre celkové poradie bude určite tretí najlepší jazdec UAE Tour z minulého roka Pello Bilbao a v prípade slabších výkonov Yatesa ho môže zastúpiť nová posila UAE Emirates Jay Vine.

Bitka o celkové hodnotenie sa uskutoční v troch etapách. Časové rozdiely sa začnú zbierať v druhej etape – 17,2 km dlhej rovinatej tímovej časovke, ale najväčšie bitky o GC prídu v horských dojazdoch stúpaní Jebel Jais (19 km / 5,6%) a Jebel Hafeet (10,7 km / 6,8%) v 3. resp. 7. etape.

Časové medzery na Jebel Jais bývajú často veľmi malé, ale cieľové stúpanie v posledný deň na Jebel Hafeet bude rozhodujúce. Ide o 10,7-kilometrové stúpanie s priemerným sklonom 6,8 % s úsekom medzi 4. a 8. kilometrom so sklonom 8 až 9 %.

Najväčší favoriti UAE Tour 2023 v celkovom hodnotení

• Adam Yates (UAE Emirates)
  • Remco Evenepoel (Soudal – Quick Step)
  • Jay Vine (UAE Emirates)
  • Pello Bilbao (Bahrain – Victorious)
  • Louis Meintjes (Intermarché – Circus – Wanty)
  • Thomas Gloag (Jumbo-Visma)
  • Brandon McNulty (UAE Emirates)
  • Luke Plapp (INEOS Grenadiers)
  • Emanuel Buchmann (BORA – hansgrohe)
  • Sepp Kuss (Jumbo-Visma)
  • Jakob Fuglsang (Israel – Premier Tech)

• Elia Viviani (INEOS Grenadiers)

Včera 17:33 Mark Cavendish vyhral druhú etapu Okolo Maďarska. Sagan sa do šprintu nezapojil a Martin Voltr ide do žltého dresu.

Skvelú prácu odviedol opäť český jazdec slovenského tímu Pierre Baguette Cycling Martin Voltr, ktorý sa druhý deň po sebe dostal do úniku a vďaka bonusovým sekundám na prémiách sa dostal do vedenia celkovej klasifikácie.

Včera 17:16 Pelayo Sánchez porazil v šprinte úniku Alaphilippa a vyhral šiestu etapu Giro d’Italia.

Julian Alaphilippe finišoval na druhom mieste pred Lukeom Plappom. Ružový dres drží aj naďalej Tadej Pogačar.

Včera 15:58 Dorota Vojtíšková dosiahla skvelý výsledok, keď na majstrovstvách Európy skončila 5. v Short-Tracku (+galéria).

Majstrovstvá Európy v horskej cyklistike sa konajú v rumunskom Cheile Gradistei a pre slovenskú reprezentáciu odštartovali úspešne. Dorota Vojtíšková sa v juniorskej kategórii pretekov XCC umiestnila na výbornom 5. mieste.

Včera 12:37 Peter Sagan o výhre na Giro d’Italia: Celý deň sa deriem v úniku a teraz ma niekto predbehne tesne pred koncom? No to určite.

„Keď sa to konečne upokojilo, začal som hrať mŕtveho chrobáka. Cítil som, že sa mi ide dobre a chcel som sa trochu pohrať s ich hlavami, aby si mysleli, že nevládzem,“ opisuje Peter Sagan desiatu etapu na Gire v roku 2020, ktorú vyhral po 133 km v úniku a 12-kilometrovom sóle.

Včera 11:58 Pomôžte Soni posadiť sa znovu na bicykel.

„Volám sa Soňa a v 15-tich rokoch som absolvovala takmer rutinnú operáciu chrbtice, následkom čoho som zostala ochrnutá od pol pása dolu s diagnózou spastická paraplégia spôsobená ischemickou léziou hrudnej miechy.“ Soňa Gabriš robí verejnú zbierku s cieľom vyzbierať peniaze na kúpu bicykla pre hendikepovaných.