Čech Ondřej Cink zajazdil na XCO v Brazílii najrýchlejší okruh, pozrite si detaily jeho výkonu

Cink viedol v úvodných dvoch kolách, ale napokon skončil na 10. mieste.

Český cross-country pretekár Ondřej Cink (Kross Orlen) uzavrel najlepšiu desiatku pretekárov na úvodných pretekoch Svetového pohára v XCO v brazílskom Petropolise.

Na víťaza Nina Schurtera stratil v cieli necelé dve minúty, aj keď v úvodných dvoch kolách išiel dominantne na čele.

„V Brazílii to úžasné preteky pred obrovským davom. Mal som skvelý štart do prvých dvoch kôl, ale potom mi chýbalo trochu sily a posledné kolo som mal problémy. Ale 10. miesto v cieli je dobrý začiatok sezóny Svetového pohára,“ vyjadril sa Ondřej Cink.

Prečítajte si tiež

Na konci oficiálnych výsledkov sa objavil zaujímavý údaj, že Ondřej Cink dosiahol na pretekoch najrýchlejšie kolo.

Pretekári odjazdili šesť celých kôl (4,1km), kratšie úvodné kolo (3,5km), pričom v jednom okruhu nastúpali okolo 156 metrov. Celkovo tak absolvovali 28km dlhú trať s prevýšením necelých 1100 metrov.

Ondřej Cink mal v cieli čas 1:28:49 hod a podľa jeho údajov zo Stravy išiel priemernou rýchlosťou 19,3km/h s priemerným normalizovaným výkonom 336 Wattov.

Najrýchlejší okruh zajazdil Cink pravdepodobne hneď v úvode a prešiel ho za 11:50 min s priemernou rýchlosťou 22,8km/h.

• Kalórie: 1,746

Detaily jazdy Ondřeja Cinka na Svetovom pohári v XCO v brazílskom Petropolise si môžete pozrieť aj na jeho Strave.