Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Oblečenie

Test: Set Silvini – bunda Gela, dres Giona, kraťasy Ciane, vložka Inner

Z testovacieho setu najlepšie hodnotíme príjemný materiál a komfortnú cyklovložku vnútorných nohavíc Inner. Rovnako nás zaujala vetrovka.
Hodnotenie: 3.5/5
159
Biker
Test: Set Silvini – bunda Gela, dres Giona, kraťasy Ciane, vložka Inner

Ľahkú vetruvzdornú bundičku z husto tkaného jemného materiálu môžete mať stále so sebou, pretože sa dá zbaliť do jej zadného vrecka. Ocenili sme najmä strih, ktorý dobre padol aj na vyššiu postavu s dlhými rukami, a nikde nás neťahala ani sa nevyhŕňala. V golieri má skrytú kapucňu, ktorá sa zmestí aj pod helmu.

Strih dresu z príjemného a elastického materiálu je skôr vypasovaný, a teda vhodný na aktivity, ktoré vyžadujú efektívny odvod potu. Na MTB použitie by sme volili skôr voľnejší strih.

Šortky Ciane vyzerajú ako civilné, na mieru šité kraťasy od krajčíra, a nie športové boardshorty. Nie je teda žiadnym prekvapením, že aj disponujú prvkami ako cvoky na zadných vreckách či textilným opaskom s vlajúcimi koncami. Tento dokonalý urban imidž kazia jedine športové zipsy vreciek.

My by sme ich odporučili skôr na rekreačnú cyklistiku, pretože akčnejšej MTB bikerke môžu veľké gombíky po stranách po páde zanechať na stehnách nepekné modriny.

Spodné kraťasy s cyklovložkou Inner si môžete obliecť pod akékoľvek MTB šortky. Sú dostatočne krátke na to, aby ich spodný okraj nevytŕčal, a pri pohybe nôh sa nevyhŕňajú. Silikónový pásik, ktorý toto zabezpečuje, však nemusí vyhovovať citlivej pokožke.

Priedušný materiál aj cyklovložka sú však výnimočne pohodlné a to sme pri 50 km výjazde ocenili najviac.

Aktuality

17:08 Finn Iles potvrdil životnú formu ďalším víťazstvom vo Svetovom pohári v zjazde.

Kanadský pretekár zvíťazil v druhom kole po sebe a dostal sa na čelko priebežného hodnotenia celého seriálu.

16:37 Tom Pidcock zvládol poslednú previerku pred Tour de France a vyhral horské preteky Andorra MoraBanc Clàssica.

Na druhom mieste skončil Carlos Verona a tretí finišoval Sepp Kuss, ktorý bude už čoskoro pomáhať Jonasovi Vingegaardovi na Tour de France.

16:14 Španielskej cyklistke Paule Blasi ukradli bicykel Colnago Y1Rs. Na ďalší deň vyhrala etapu a stala sa aj celkovou víťazkou Okolo Katalánska.

Incident sa odohral po úvodnej etape ženských pretekov Okolo Katalánska v španielskej Santa Susanne. Práve Paula Blasi sa stala o dva dni neskôr celkovou víťazkou katalánskeho etapáku po tom, ako triumfovala v horskej druhej etape po 14-kilometrovom sóle.

15:56 Wout van Aert sa po vážnej infekcii vrátil na bicykel. Už týždeň po operácii absolvoval prvú jazdu.

Belgický cyklista urobil ďalší dôležitý krok na ceste späť po zdravotných komplikáciách, ktoré ho pripravili o štart na Tour de France.

14:32 Tadej Pogačar je ešte silnejší ako minulý rok. Na tréningu prekonal výkon, ktorý považoval za svoje maximum.

Slovinec vstupuje do posledných dní pred štartom Tour de France vo výbornej forme, čo potvrdzujú nielen jeho výsledky vo Švajčiarsku, ale aj údaje z tréningu vo vysokohorskom prostredí.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu