Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Šortky

Test: Nohavice Tactic Culotte PURE

Pohodlné nohavice aj na dlhé jazdy. Treba si však dôkladne vybrať veľkosť.
Hodnotenie: 3.5/5
140
Biker
Test: Nohavice Tactic Culotte PURE

Plusy: Pohodlný materiál, kvalitná vložka, pekný a jednoduchý dizajn

Mínusy: Veľkosti nie sú presné

Prvá vec, na čo si treba dať pozor pri cyklistických nohaviciach Tactic Culotte PURE je veľkosť. Na moju výšku a hmotnosť (177cm/65kg) mala byť na mňa podľa veľkostnej tabuľky dobrá veľkosť XS, napriek tomu som si pre istotu vybral S-ko. Aj veľkosť Small bola však primalá a potreboval by som M, takže si treba pre istotu vyberať o veľkosť väčšie nohavice.

Dĺžka na stehnách bola síce akurát, avšak vrchnú časť nohavíc lemuje elastický pás, ktorý je dosť úzky, čo bolo cítiť už pri obliekaní. Látka, z ktorej sú nohavice vyrobené je veľmi pohodlná, pričom spodná časť na stehnách nie je prešitá a z vnútra sú gumové pásiky, ktoré zabezpečia, aby sa nohavice na nohách nezvliekali.

Pohodlná je aj vložka, ktorú som testoval na cestnom bicykli na 3-hodinovej jazde na trenažéri i vonku. Jazdilo sa v nich rovnako pohodlne aj na horskom bicykli, kde som ich skúšal ako samotné nohavice aj ako vložku pod klasické MTB nohavice. Gate držia tam, kde majú a rovnako aj vložka, takže počas jazdy vás nebude otravovať.

Elastické traky sú uchytené na chrbtovej časti, ktorá je pre lepšiu prievzdušnosť dierovaná. Dizajnovo sú veľmi elegantné, celé čierne čo určite ocenia všetci, čo majú radi minimalistický dizajn.

Okrem čiernej sú tieto nohavice v ponuke aj v tmavo modrej, bordovej i sivej farbe. Nohavice pochádzajúce zo španielskej Girony sú kvalitný a pohodlný produkt, aj keď vrchný slabšie elastický gumený lem vás pravdepodobne prinúti kúpiť si o veľkosť väčšie nohavice.

www.gironaprosport.com

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 20:58 Ako organizátori Tour de France zmenili pravidlá, aby Tadej Pogačar nevyhral zelený dres na Tour de France.

Výrazne zvýhodnili šprintérov a bodovacia súťaž bude od tohtoročnej Tour vyzerať inak ako doteraz. Od roku 2026 budú mať šprintéri k dispozícii podstatne viac bodov v rovinatých etapách.

Včera 18:45 5 cvikov, ktoré robí Tadej Pogačar v posilňovni. Nevyzerajú náročne, ale pomáhajú mu vyhrávať Tour de France aj monumenty.

Pogačarov tréning v posilňovni nie je o tom, aby vyzeral ako Arnold Schwarzenegger. Je o tom, aby bol na bicykli čo najefektívnejší.

Včera 18:43 „Toto dokazuje, že ženy môžu súperiť s mužmi.“ Sarah Ruggins prešla za 13 dní cez 6000 km a prekonala svetový rekord v prejazde Európou.

Počas rekordnej jazdy trávila v sedle viac ako 20 hodín denne, spávala len tri hodiny za noc a denne prijímala okolo 10-tisíc kalórií.

Včera 17:59 Tadej Pogačar mal priemerný výkon 467 wattov v rozhodujúcom stúpaní kráľovskej etapy pretekov Okolo Švajčiarska.

V 9,5 km dlhom stúpaní s prevýšením 776 metrov prekonal Pogačar rekord Egana Bernala o 47 sekúnd

Včera 15:31 „Nikdy som sa nesnažila viac. Ďalšia lekcia klimatickej zmeny.“ Lael Wilcox ukončila pokus o rekord okolo sveta pre zdravotné problémy.

Americká ultracyklistka vzdala svoj pokus o prekonanie rekordu v jazde okolo Zeme po tom, čo ju počas európskej vlny horúčav trápili nevoľnosti a vyčerpanie z tepla.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu