Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Čo čaká Viktóriu Chladoňovú v Rwande na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike a časovke? (detaily trasy, favoritky, harmonogram)

Slovenská majsterka štartuje v kategórii do 23 rokov spolu so Sofiou Ungerovou. Medzi ženami bude reprezentovať Slovensko Nora Jenčušová, v mužskej elite Martin Svrček, medzi mužmi do 23 rokov Matthias Schwarzbacher, Samuel Novák a Adam Gros, a jediný slovenský junior je Jakub Pastva.
Martin Sarvaš
Foto: Instagram / @flotographie73 / @tourdelardeche.tcfiaofficiel

Viktória Chladoňová je aktuálne najlepšia slovenská cestná cyklistka a má za sebou úspešnú premiérovú sezónu v profesionálnom pelotóne v drese tímu Visma-Lease a Bike.

18-ročná Slovenka sa už čoskoro zúčastní Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike a časovke, ktoré sa uskutočnia v Rwande, v okolí hlavného mesta Kigali.

Slovenská majsterka v oboch disciplínach bude štartovať v kategórii žien do 23 rokov, v ktorej bude reprezentovať Slovensko aj Sofia Ungerová.

Individuálna časovka – ženy U23, MS Rwanda 2025

Individuálna časovka kategórie žien U23 je na programe v pondelok 22. septembra so štartom o 10:30 hod.

Pretekárky čaká kopcovitá trasa s dĺžkou 22,6 km a prevýšením 350 metrov. Trať obsahuje v strede stúpanie Côte de Nyanza (2,5 km / 5,8 %) a končí sa na vrchole dláždeného kopca Cote de Kimihurura (1,3 km / 6,3 %).

Medzi najväčšie favoritky patria Španielka Paula Blasi, Britka Zoe Bäckstedt či Francúzka Marion Bunel, no trať by mala profilom vyhovovať aj Viktórii Chladoňovej.

Preteky vysiela od začiatku o 10:30 hod Eurosport 1 alebo online služba Max (vysielanie Eurosportu), zatiaľ čo slovenská RTVS Šport začína prenos o hodinu neskôr.

Cestné preteky – ženy U23, MS Rwanda 2025

Cestné preteky s hromadným štartom kategórie žien U23 sú na programe vo štvrtok 25. septembra so štartom o 13:05 hod.

Trasa sa skladá z ôsmich okruhov v meste Kigali, pričom celková dĺžka trate je 119,3 km a pretekárky nastúpajú 2435 metrov.

Na trati sa ide buď do kopca alebo z kopca a neobsahuje skoro žiadne rovinaté úseky, takže pretekárky, ktoré budú chcieť bojovať o medaily musia byť schopné nielen v stúpaniach, ale aj v technických zjazdoch a na dlažobných kockách.

Každý okruh obsahuje tri krátke, ale intenzívne stúpania: Cote de Kigali Golf (0,8 km / 8,1 km), dláždené Cote de Kimihurura (1,3 km / 6,3 %), po ktorom nasleduje ešte jeden krátky kopec do cieľa (0,7 km / 5,5 %).

Najväčšími favoritkami sú Britky Cat Ferguson a Imogen Wolff, Španielka Paula Blasi, Kanaďanka Isabella Holmgren, Francúzka Marion Bunel a Talianka Eleonora Ciabocco.

Medzi top10 favoritkami je určite aj Viktória Chladoňová, aj keď mladej Slovenke skôr vyhovujú dlhšie kopce.

Preteky vysiela od začiatku o 13:00 hod Eurosport 1 alebo online služba Max (vysielanie Eurosportu), zatiaľ čo slovenská RTVS Šport odvysiela úvodnú hodinu a záver pretekov v čase od 16:00 do 16:40 hod.

Slovenská reprezentácia na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike, Rwanda 2025

Podľa aktuálnych štartových listín budú na svetovom šampionáte v cyklistike reprezentovať Slovensko celkovo tri ženy a päť mužov.

Spolu s Viktóriou Chladoňovou má najväčšiu šancu na zisk medaily 19-ročný Matthias Schwarzbacher, ktorý bude pretekať v kategórii mužov do 23 rokov v časovke aj cestných pretekoch s hromadným štartom. Spolu s ním absolvuje oboje disciplíny aj Adam Gros a Samuel Novák sa zúčastní len cestných pretekov.

V mužskej elite bude na štarte len jeden Slovák, a to Martin Svrček. Aj keď má ešte len 22 rokov, podľa najnovších pravidiel UCI už nemôže štartovať v kategórii U23, pretože preteká za tím najvyššej triedy WorldTour.

23-ročná Nora Jenčušová bude mať na svetovom šampionáte premiéru v elitnej kategórii žien. Sofia Ungerová bude pretekať v časovke aj cestných pretekoch žien U23, rovnako ako Chladoňová.

Posledným reprezentantom a zároveň jediným slovenským juniorom v Rwande bude Jakub Pastva, ktorý sa zúčastní cestných pretekov aj časovky.

  • Nora Jenčušová: časovka (ženy elite)
  • Viktória Chladoňová: cestné preteky + časovka (ženy U23)
  • Sofia Ungerová: cestné preteky + časovka (ženy U23)
  • Martin Svrček: cestné preteky (muži elite)
  • Matthias Schwarzbacher: cestné preteky + časovka (muži U23)
  • Adam Gros: cestné preteky + časovka (muži U23)
  • Samuel Novák: cestné preteky (muži U23)
  • Jakub Pastva: cestné preteky + časovka (juniori)

Harmonogram Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike a časovke, Rwanda 2025

Aktuality

Včera 18:32 Má nízky nástup, nosič a rovné riadidlá. Mali by takto vyzerať všetky gravelové bicykle?

Značka Isla Bikes sa po troch rokoch vracia s modelom Rosetta, ktorý chce zmeniť zaužívané vnímanie gravelových bicyklov.

Včera 18:05 VIDEO | 4 skryté miesta v okolí Trenčína, kde je pokoj aj počas najrušnejších dní.

Nové video od Cykloshopu predstavuje menej známe lokality v okolí Trenčína, ktoré ponúkajú pokoj a dychberúce výhľady aj v čase, keď sú obľúbené trasy plné ľudí.

Včera 16:27 VIDEO | 7 batérií na bicykli bez motora? Elektroniku dnes využíva čoraz viac komponentov.

Stano z Cykloshopu sa pozrel na to, kam všade sa na modernom bicykli dostala elektronika a čo všetko to jazdcom prináša v praxi.

Včera 15:45 5 čínskych značiek horských bicyklov, ktoré sa oplatí poznať.

Pozreli sme sa na päť čínskych výrobcov, ktorí sa snažia preraziť v MTB segmente. Lákajú cenou, technológiami aj rýchlym vývojom, no je ich kúpa naozaj dobrý nápad?

Včera 12:25 „Paul Seixas, prosím, nepodpisuj s UAE.“ Virálna pesnička vystihla strach fanúšikov, ktorí nechcú prísť o veľkú rivalitu.

Krátke video na Instagrame sa zmenilo na virálny hit a zároveň prekvapivo úprimnú výzvu. Fanúšikovia nechcú prísť o rivalitu, ktorá sa ešte ani nestihla naplno rozvinúť.

Zavrieť reklamu