Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Detaily 12. etapy Vuelta a España 2025: Trasa, profil, dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Dvanásta etapa má profil, ktorý môže vyhovovať úniku, ale nie je ani vylúčený dojazd v šprinte selektívnej skupiny silných klasikárov.
Martin Sarvaš
Detaily 12. etapy Vuelta a España 2025: Trasa, profil, dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

12. etapa Vuelta a España 2025: Laredo → Los Corrales de Buelna | kopcovitá | 144,9 km | 2504 m

12. etapa Vuelta a España 2025: Laredo → Los Corrales de Buelna

  • Dátum: štvrtok, 4. september 2025
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka: 144,9 km
  • Prevýšenie: 2504 m
  • Štart: 14:00 hod
  • Očakávaný koniec: 17:22 hod

Dvanásta etapa Vuelty meria 144,9 kilometra a vedie z Lareda do Los Corrales de Buelna. Trasa obsahuje cez 2500 nastúpaných metrov, ktoré sa rozložia do menších kopcov a dvoch kategorizovaných stúpaní. To posledné príde 22,9 km pred cieľom.

Pred štyrmi rokmi sa Vuelta zastavila v Larede tiež. Vtedy sa finišovalo v Santa Cruz de Bezana, kde Fabio Jakobsen vybojoval svoj tretí etapový triumf v ročníku.

Či bude mať tohtoročná etapa šprintérsky scenár, je otázne. Profil je plný menších stúpaní, medzi nimi aj Alto de Hijas (3,6 km / 6,9 %), ktoré sa nachádza po takmer stovke kilometrov.

Na trase sú však dve hlavné vrchárske skúšky. Prvou je Alto de Alisas na 33. kilometri. Má 8,6 km s priemerom 5,8 %.

Po zjazde nasleduje séria zvlnených úsekov a menších kopcov, ktorá vyvrcholí práve na Alto de Hijas. Odtiaľ už pelotón zamieri k najťažšiemu bodu dňa, stúpaniu Collada de Brenes. To meria 7 km pri 7,9 % a obsahuje dvojkilometrový úsek v dvojciferných sklonoch. Na jeho vrchole ostáva do cieľa ešte 22,9 km.

Po zjazde pokračuje zvlnený terén s viacerými krátkymi výšvihmi. Posledné tri kilometre pred cieľom vedú mierne z kopca do Los Corrales de Buelna.

Vuelta navštívila toto mesto naposledy pred deviatimi rokmi. Vtedy slúžilo ako štart etapy do Bilbaa, kde v hromadnom šprinte triumfoval Belgičan Jens Keukeleire.

Prví traja v cieli získajú 10, 6 a 4 bonifikačné sekundy, zatiaľ čo rýchlostná prémia na vrchole Collada de Brenes prinesie 6, 4 a 2 sekundy.

Najväčší favoriti 12. etapy Vuelta a España 2025

*** Filippo Ganna, Victor Campenaerts, Tom Pidcock
** Søren Kragh Andersen, Rémi Cavagna, Marco Frigo, Marc Soler
* Ben Turner, Ethan Vernon, Finn Fisher-Black, Ben Tulett, Nico Denz

Aktuality

22:11 Jenny Rissveds získala v Lenzerheide ďalšie víťazstvo vo Svetovom pohári v XCO.

Majsterka sveta sa dostala do vedenia už v prvom kole a od tej chvíle jazdila osamote až do cieľa.

21:46 Luca Martin po náročnom súboji získal prvé víťazstvo v sezóne Svetového pohára v XCO.

Francúzsky jazdec využil pád Adriena Boichisa v poslednom kole a po víťazstve sa dostal na čelo priebežného poradia seriálu.

21:15 Anna Newkirk je prvou Američankou po 23 rokoch s víťazstvom vo Svetovom pohári v zjazde.

Americká zjazdárka v Lenzerheide potvrdila formu z posledných týždňov a po treťom mieste z Leogangu pridala premiérové víťazstvo.

17:08 Finn Iles potvrdil životnú formu ďalším víťazstvom vo Svetovom pohári v zjazde.

Kanadský pretekár zvíťazil v druhom kole po sebe a dostal sa na čelko priebežného hodnotenia celého seriálu.

16:37 Tom Pidcock zvládol poslednú previerku pred Tour de France a vyhral horské preteky Andorra MoraBanc Clàssica.

Na druhom mieste skončil Carlos Verona a tretí finišoval Sepp Kuss, ktorý bude už čoskoro pomáhať Jonasovi Vingegaardovi na Tour de France.

Zavrieť reklamu