Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Lukáš Kubiš sa nedostal k šprintu a v chaose tesne pred cieľom skončil za bariérami

Milan Fretin vyhral chaotický šprint na bicykli tímového kolegu a zvíťazil na pretekoch Okolo Limburgu.
Martin Sarvaš
Lukáš Kubiš sa nedostal k šprintu a v chaose tesne pred cieľom skončil za bariérami

Ani defekt krátko pred cieľom a výmena bicykla za bicykel tímového kolegu nezabránili Milanovi Fretinovi (Cofidis), aby na pretekoch Okolo Limburgu získal svoje tretie víťazstvo v sezóne.

Chaotický záver s ostrými zákrutami a úzkymi cyklochodníkmi, kde boli len čiastočné zábrany, spôsobil, že viacerí jazdci zišli z trate alebo sa ocitli zablokovaní.

Slovenský majster Lukáš Kubiš (Unibet Tietema Rockets) bol síce v záverečnom kilometri v hlavnej skupine, avšak po viacerých pádoch jazdcov pred ním sa ocitol na chodníku, na ktorom boli umiestnené zábrany, takže musel zastaviť a vrátiť sa späť na cestu.

Kubiš sa tak do šprintu nezapojil a do cieľa prišiel so stratou 1:37 min na 71. mieste.

„Naši šprintéri skončili v poslednom kilometri na zlej strane plota a preto neboli schopní šprintovať,“ uviedol Kubišov tím Unibet Tietema Rockets.

Hoci Simon Dehairs (Alpecin-Deceuninck) predviedol v závere pôsobivé zrýchlenie na mierne stúpajúcej cieľovej rovinke, nestačilo to na Fretina, ktorý odštartoval svoj špurt skôr a udržal si náskok až do cieľa. Tretí skončil Milan Menten (Lotto).

Víťazstvo priamo na domácich cestách, kde pravidelne trénuje, malo pre 24-ročného Fretina výnimočnú hodnotu.

„Museli sme meniť bicykel, lebo som dostal defekt v nevhodnej chvíli. Našťastie bol Stan [Aniolkowski] pri mne,“ vysvetlil Fretin.

„Za normálnych okolností špurtujeme dvaja, ale Stan sa ešte celkom nezotavil po Paríž–Roubaix. Aj tak mi veľmi pomohol. Dnes som sa cítil výborne, je to môj domáci pretek, takže som mal obrovskú motiváciu. Som nesmierne šťastný, že som vyhral.“

Fretina teraz čaká premiéra na Grand Tour – predstaví sa na Gire d’Italia, kam odchádza s najlepšími jarnými výsledkami v kariére.

„Je to pre mňa strašne dôležité. Stále som končil štvrtý, takže som mal veľkú motiváciu dostať sa konečne na pódium. A výhra je ešte lepšia,“ dodal Fretin.

Video: Chaotický záver pretekov Okolo Limburgu 2025:

Výsledky pretekov Ronde van Limburg
Poz. Pretekár Tím Čas
1
be Milan Fretin Cofidis 3:57:50
2
be Simon Dehairs Alpecin - Deceuninck +0:00
3
be Milan Menten Lotto +0:00
4
fr Pierre Barbier Wagner Bazin WB +0:00
5
it Matteo Moschetti Q36.5 Pro Cycling Team +0:00
6
fr Florian Dauphin Team TotalEnergies +0:00
7
es Eduard Prades Caja Rural - Seguros RGA +0:00
8
be Jordi Warlop Soudal - Quick-Step Devo Team +0:00
9
de Tim Torn Teutenberg Lidl - Trek +0:00
10
be Timothy Dupont Tarteletto - Isorex +0:00
11
es Marc Brustenga Equipo Kern Pharma +0:00

Aktuality

14:41 13 miliónov eur ročne? Paul Seixas dostal pred Tour de France rekordnú ponuku, prekonal by aj Pogačara.

Len 19-ročný francúzsky talent sa stal jedným z najžiadanejších jazdcov sveta a o jeho budúcnosti sa už teraz vedú zákulisné súboje najbohatších tímov.

Včera 23:59 Maxi Vita Magnézium Stick pack.

Maxi Vita Magnézium 400 mg + B-komplex + vitamín C je moderný výživový doplnok v praktických jednorazových vreckách, ktoré umožňujú komfortné užívanie bez nutnosti zapíjania. Aktívne látky sa do organizmu lepšie vstrebajú a…

Včera 18:38 Freeridová legenda Cam McCaul bude jazdiť za Revel Bikes.

McCaul sa po nedávnom odchode z Treku pridáva k značke, ktorá sa po finančných problémoch len nedávno vrátila do súkromného vlastníctva svojho zakladateľa.

Včera 17:12 Tour de France 2026: Program, detaily všetkých etáp, najväčší favoriti a časový harmonogram.

Tadej Pogačar mieri na zisk piateho žltého dresu. Pozrite si, ako budú vyzerať jednotlivé etapy na tohtoročnej Tour de France a čo všetko čaká jazdcov počas troch týždňov najprestížnejších cyklistických pretekov.

Včera 16:55 Ak by trénoval ešte dva dni, zomrel by. Michael Matthews sa vracia na Tour de France po pľúcnej embólii.

Ešte na jar vyhrával preteky, no o niekoľko týždňov neskôr ležal v nemocnici s pľúcnou embóliou a lekári mu povedali, že ďalšie tréningy mohli mať fatálne následky.

Zavrieť reklamu