Tímová časovka na Criterium du Dauphine pre BMC, Velitsov Etixx 4.

Utorňajšiu tretiu etapu na cyklistických pretekoch Criterium du Dauphine, ktorá bola časovkou družstiev, ovládla stajňa BMC Racing. Jej jazdci dosiahli výsledný čas 29:58 min. Na druhej priečke finišoval kazašský tím Astana so stratou štyroch sekúnd, ešte o jednu viac stratili v cieli na víťazov jazdci z Movistaru. Na štvrtej priečke skončil belgický tím Etixx - Quick-Step, ktorého súčasťou je aj slovenský cyklista Martin Velits. Na čelo priebežného poradia sa prepracovala dvojica víťazného BMC Racing - Austrálčan Rohan Dennis a líder tímu Tejay van Garderen. Obaja majú na prvej priečke v boji o žlté tričko rovnaký čas 8:00:37 h. Tretia priečka patrí Ukrajincovi Andrijovi Grivkovi z Astany. Velits sa po pondelku prepadol zo 135. na 152. miesto so stratou 10:41 min.výsledky - 3. etapy - časovky družstiev (Roanne - Montagny, 24,5 km): 1. BMC Racing (USA) 29:58 min., 2. Astana (Kazach.) +4 s, 3. Movistar (Šp.) +5, 4. Etixx - Quick-Step (Belg.) /M. VELITS/ +18, 5. Orica (Aust.) +23, 6. Team Sky (V.Brit.) +35, 7. Cannondale (USA) +43, 8. Lampre (Tal.) +47, 9. IAM Cycling (Švaj.) +50, 10. LottoNL (Hol.) +54 priebežná klasifikácia: 1. Rohan Dennis (Aust./BMC Racing) 8:00:37 h., 2. Tejay van Garderen (USA/BMC Racing) - rovnaký čas, 3. Andrij Grivko (Ukr./Astana), 4. Vincenzo Nibali (Tal./Astana), 5. Lieuwe Westra (Hol./Astana), 6. Rein Taaramaee (Est./Astana), 7. Michele Scarponi (Tal./Astana) všetci +4, 8. Gorka Izagirre (Šp./Movistar), 9. Alejandro Valverde (Šp./Movistar), 10. John Gadret (Fr./Movistar) všetci +5, ... 152. VELITS +10:41 min