Paul Basagoitia po ôsmich rokoch od pádu na Red Bull Rampage opäť bicykluje (+video).

Paul Basagoitia je známy jazdec, ktorý budoval základy moderného freerideu. Osem rokov dozadu po páde na Red Bull Rampage žiaľ čiastočne ochrnul a práve vtedy sa začala jeho cesta späť na nohy a neskôr aj na bicykel.

Paul patrí k najlepším freeride jazdcom svojej generácie. Na konte má množstvo prestížnych víťazstiev, ale aj triky, ktoré ustál ako prvý na svete.

Pamätné sú aj jeho party vo videách ako napríklad New World Disorder 6. V ňom vidíme naozaj vysokú úroveň jazdenie. Film vyšiel v roku 2005 a Paul robí triky ako tailwhip 360, 720, backflip nac nac a mnoho ďalších.

V roku 2015 však Paul počas podujatia Red Bull Rampage nepríjemne spadol a z miesta ho odvážal vrtulník. Pri tomto páde utrpel vážne zranenia chrbtice a ochrnul.

Včera na svojom Instagrame zverejnil Paul Basagoitia video, v ktorom v rýchlom slede popisuje svoj progres od tohto zranenia.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Paul Basagoitia (@paulbasmtb)

Vo videu vidíte, že sa odmietol zmieriť so svojím osudom a dal sa do tvrdej práce. Po troch rokoch od zranenia bol schopný znova kráčať.

To mu však nestačilo a po siedmich rokoch od pádu dokázal skákať na švihadle a znova sa posadiť na bicykel. Za svoju bojovnosť, odhodlanie a za to čo všetko dokázal si zaslúži obrovský rešpekt.

Tu je legendárny part z gilmu New World Disorder 6:

Portál Pinkbike zverejnil obsiahly rozhovor s Paulom, v ktorom sa dočítate viac o jeho ceste.

Včera 22:40 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

Včera 18:18 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Včera 17:37 Jonathan Milan vyrovnal Pogačarov hetrik a v šprinte vyhral tretiu etapu na Giro d’Italia.

Taliansky šprintér je suverénne najlepším šprintérom na Gire a v trinástej etape zvíťazil pred Stanislawom Aniolkowskim a Philom Bauhausom.

Včera 12:42 Zranený fotograf fotí televízny prenos z Giro d’Italia a vytvára skvelé umelecké fotografie.

Jered Gruber je bezpochyby jedným z najlepších fotografov cestnej cyklistiky na svete. Musel však podstúpiť operáciu kolena, kvôli čomu nemôže fotiť na Gire, a tak si vymyslel skutočne kreatívny spôsob, ako zachytiť momenty na talianskej Grand Tour.

Včera 11:41 Fotogaléria: 15 skvelých fotografií z víťazstva Juliana Alaphilippea na Giro d’Italia.

„Išli sme najprv vo veľkej skupine a potom som si spolu s Mircom Maestrim povedal: Ideme. Aj on si dnes naozaj zaslúžil vyhrať, bol úžasný a spolupracovalo sa nám super.“