Vráti sa 43-ročný Alejandro Valverde do profesionálnej cyklistiky?

Španielske média zverejnili správy, v ktorých sa špekuluje o návrate jednej z najväčších legiend cyklistiky do profesionálneho pelotónu. Po podpise ročnej zmluvy s Nairom Quintanom je v Movistare ešte stále pár voľných miest. (EstadioDeportivo)

Alejandro Valverde ukončil profesionálnu kariéru v októbri 2022, ale s pretekaním neskončil, pričom v intenzite tréningov pokračoval rovnako, ako keď bol vo WorldTour.

Valverde však presedlal na disciplínu gravel, v ktorej sa mu podarilo tento rok vyhrať dvoje preteky Svetového pohára a v konkurencii silných jazdcov WorldTour sa mu podarilo skončiť na štvrtom mieste na gravelových Majstrovstvách sveta.

Pozrite si tiež

Španielsky portál EstadioDeportivo a viacero ďalších médií zverejnilo správu, v ktorej sa špekuluje o Valverdeho návrate do profesionálneho pelotónu.

43-ročný Španiel je stále súčasťou tímu Movistar, pričom má podpísanú zmluvu do roku 2024 so spoločnosťou Abarca Sports  ktorá podporuje obchodnú štruktúru tímu.

Valverde však sám seba nevidí ako športového riaditeľa, čo je medzi cyklistami na dôchodku celkom bežné.

Absolvoval tiež výkonnostné testovanie a Movistar má stále ešte pár voľných miest v 30-člennej zostave, čo ďalej pridáva na špekuláciách o jeho návrate k cestnej cyklistike.

Podľa EstadioDeportivo má Alejandro Valverde v blízkej budúcnosti absolvovať interný rozhovor, v ktorom sa dohodnú na jeho činnosti v sezóne 2024.