Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.
Martin Sarvaš
Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy

Foto: Matej Červenka

Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone na štvrtom mieste v časovke na Majstrovstvách Európy v holandskom Emmene.

21-ročnej slovenskej cyklistke chýbali len dve sekundy na pódiové umiestnenie v kategórii žien do 23 rokov.

Víťazkou sa stala len 18-ročná talentovaná britská pretekárka Zoe Bäckstedt, ktorá prešla rovinatú časovku s dĺžkou 19,8 km v čase 24:25 min a s priemernou rýchlosťou 48,655 km/h.

Druhá skončila Nemka Antonia Niedermaier (+ 58 s) a tretia sa umiestnila Fínka Anniina Ahtosalo (+ 1:34 min).

Nora Jenčušová absolvovala časovku na európskom šampionáte v čase 26:01 min s priemernou rýchlosťou 45,663 km/h, takže za najrýchlejšou Bäckstedt zaostala o 1:36 minúty.

„Trať mi dosť sedela, pretože bola silová a bol aj silný nárazový vietor, s ktorým som až taký problém nemala. Celá sezóna smerovala k Majstrovstvám Európy, čo sa týka časovky, takže som rada, že to celkom vyšlo, aj keď tie dve sekundy mrzia,“ povedala Nora Jenčušová.

„Keďže v našej kategórii platí, že Majstrovstvá Európy majú ešte lepšiu štartovnú listinu ako Majstrovstvá sveta, čo sa týka konkurencie, takže moje ambície boli na umiestnenie v top10. Štvrté miesto je super výsledok, len je škoda, že je to tak blízko od medaily.“

„Celkovo som spokojná, aj s číslami, aké som dosahovala a išlo sa mi dobre, aj keď mám za sebou dlhú sezónu a pred týždňom som dokončila sedemdňový etapák. Nie som sklamaná, skôr nahnevaná, že mi to ušlo o dve sekundy,“ dodala Jenčušová.

Junior Matthias Schwarzbacher obsadil v boji proti chromometru 15.miesto. Po predchádzajúcich chorobách je to dobrý výsledok.

„S výsledkom som spokojný, od štartu som sa snažil držať konštantný výkon čo sa mi darilo jediný problém mi robili silne nárazy vetra, ktoré ma vždy mierne vyviedli z tempa,  takýto výsledok som znovu nečakal keďže som bol za posledné tri týždne dvakrát chorý. Uvidíme ako to pôjde v sobotu,“ uviedol Schwarzbacher.

Výsledky Majstrovstiev Európy v časovke 2023 – ženy U23

Aktuality

Včera 18:00 Kasia Niewiadoma ovládla legendárny Mont Ventoux. Po neuveriteľnom výkone na Tour de France Femmes ide do žltého dresu.

Poľská pretekárka zaútočila necelých 10 kilometrov pred koncom etapy a až do cieľa zvyšovala náskok pred prenasledovateľkami. Na druhom mieste skončila Demi Vollering a tretia finišovala Elisa Longo Borghini.

Včera 17:46 Výsledky 7. etapy Tour de France Femmes 2026.

Kasia Niewiadoma triumfovala na legendárnom vrchole Mont Ventoux po takmer 10-kilometrovom sóle. Demi Vollering skončila druhá s mankom 1:16 min a tretia finišovala Elisa Longo Borghini so stratou 1:42 min. Niewiadoma sa tiež dostala do vedenia celkovej klasifikácie.

Včera 14:20 Tadej Pogačar o kolapse Primoža Rogliča na Tour de France 2020: Keď som ho videl v cieli, zlomilo mi to srdce.

Pogačar priznal, že svoj prvý triumf na Tour de France nedokázal naplno osláviť, pretože ho zatienilo sklamanie slovinského krajana, ktorého si od mladosti vážil.

Včera 13:37 „Čo mám robiť, keď som lepší ako kedykoľvek predtým, a on mi napriek tomu odíde?,“ povedal Jonas Vingegaard o Pogačarovi na Tour de France.

Mattias Skjelmose prezradil, čo mu povedal Vingegaard o rastúcom výkonnostnom rozdiele medzi ním a Tadejom Pogačarom.

Včera 11:16 Prichádza najťažšia skúška Tour de France Femmes. Favoritky čaká legendárny Mont Ventoux.

Siedma etapa Tour de France Femmes 2026 privedie pretekárky na jeden z najslávnejších vrcholov cyklistiky. Náročné stúpanie na Mont Ventoux môže rozhodnúť súboj o žltý dres, v ktorom vedúcu Marlen Reusser delí od Demi Vollering iba 12 sekúnd.

Zavrieť reklamu