Víťazný špeciál Cervelo S5 Seppa Kussa na Vuelta a España 2023 (detaily, špecifikácia)

Sepp Kuss sa stal víťazom celkového hodnotenia Vuelta a España a zavŕšil tak historický hetrik z Grand Tour pre tím Jumbo-Visma.
Červený víťazný špeciál Cervelo S5 Seppa Kussa na Vuelta a España 2023. Foto: SRAM Road/Carlo Anzolin

Sepp Kuss dosiahol svoj najväčší úspech v kariére na tohtoročných pretekoch Vuelta a España, na ktorých sa stal celkovým víťazom.

29-ročný Američan sa postavil na pódium na Vuelte spolu so špeciálnou červenou edíciou bicykla Cervelo S5, ktorý preňho pripravil jeho tím Jumbo-Visma.

Aj keď kľúčové horské etapy absolvoval na vrchárskom modeli Cervelo R5 s dvojprevodníkom, záverečnú etapu odjazdil na šprintérskom aero bicykli S5 s jednoprevodníkom, ktorý bol vyrobený špeciálne na pamiatku s označením „GC Kuss“.

Rám je červený s odkazom na víťazný červený dres z Vuelty, pričom na vidlici má ružový a žltý pruh, ktoré symbolizujú tohtoročné víťazstvá Primoža Rogliča a Jonasa Vingegaarda na Gire a Tour.

Dosiahli tak niečo, čo sa ešte nikomu v histórii nepodarilo – traja jazdci jedného tímu vyhrali všetky tri trojtýždňové etapové preteky Grand Tour v jednom roku.

Kuss mal na bicykli kompletnú sadu SRAM Red eTap AXS a kolesá Reserve 40/44 s 28 mm plášťami Vittoria Corsa Pro.

Pozrite si aj ďalšie bicykle profesionálnych cyklistov

Špecifikácia – Cervelo S5 Seppa Kussa na Vuelta a España 2023

Červený víťazný špeciál Cervelo S5 Seppa Kussa na Vuelta a España 2023. Foto: Rafa Gomez / SprintCyclingAgency 2023
  • Vodítko na reťaz: Wolf Tooth
  • Kolesá: Reserve 40 (predné), 44 (zadné)
  • Cyklopočítač: Garmin Edge 840

17:33 Mark Cavendish vyhral druhú etapu Okolo Maďarska. Sagan sa do šprintu nezapojil a Martin Voltr ide do žltého dresu.

Skvelú prácu odviedol opäť český jazdec slovenského tímu Pierre Baguette Cycling Martin Voltr, ktorý sa druhý deň po sebe dostal do úniku a vďaka bonusovým sekundám na prémiách sa dostal do vedenia celkovej klasifikácie.

17:16 Pelayo Sánchez porazil v šprinte úniku Alaphilippa a vyhral šiestu etapu Giro d’Italia.

Julian Alaphilippe finišoval na druhom mieste pred Lukeom Plappom. Ružový dres drží aj naďalej Tadej Pogačar.

15:58 Dorota Vojtíšková dosiahla skvelý výsledok, keď na majstrovstvách Európy skončila 5. v Short-Tracku (+galéria).

Majstrovstvá Európy v horskej cyklistike sa konajú v rumunskom Cheile Gradistei a pre slovenskú reprezentáciu odštartovali úspešne. Dorota Vojtíšková sa v juniorskej kategórii pretekov XCC umiestnila na výbornom 5. mieste.

12:37 Peter Sagan o výhre na Giro d’Italia: Celý deň sa deriem v úniku a teraz ma niekto predbehne tesne pred koncom? No to určite.

„Keď sa to konečne upokojilo, začal som hrať mŕtveho chrobáka. Cítil som, že sa mi ide dobre a chcel som sa trochu pohrať s ich hlavami, aby si mysleli, že nevládzem,“ opisuje Peter Sagan desiatu etapu na Gire v roku 2020, ktorú vyhral po 133 km v úniku a 12-kilometrovom sóle.

11:58 Pomôžte Soni posadiť sa znovu na bicykel.

„Volám sa Soňa a v 15-tich rokoch som absolvovala takmer rutinnú operáciu chrbtice, následkom čoho som zostala ochrnutá od pol pása dolu s diagnózou spastická paraplégia spôsobená ischemickou léziou hrudnej miechy.“ Soňa Gabriš robí verejnú zbierku s cieľom vyzbierať peniaze na kúpu bicykla pre hendikepovaných.