Domáci jazdci ovládli pretekey v Loudenvielle, keď v mužskej kategórii bol najrýchlejší Youn Deniaud a na pódium sa okrem neho postavili aj ďalší dvaja francúzski jazdci Alex Rudeau a Louis Jeandel. V ženách vyhrala taktiež Francúzka Isabeau Courdurier pred krajankou Morgane Charre a na treťom mieste skončila britská pretekárka Ella Conolly.
Matúš Bušík

Loudenvielle hostil predposledné kolo UCI Enduro World Cup a stálo to za to!

Enduro jazdci si užili tie najlepšie podmienky v piatich rýchlostných skúškach na 38 km dlhej trati, pričom preteky boli presunuté o deň skôr, aby sa vyhli očakávanej búrke, ktorá prišla v sobotu popoludní do francúzskeho dejiska svetového pohára.

Tesné časy a preteky na plný plyn, tak ako sme v tejto disciplíne zvyknutí.

Nové tváre, návraty a bezchybné výkony, to bolo ďalšie kolo svetového pohára v endure!

Jediná slovenská pretekárka na štarte bola Simona Kuchyňková, ktorá v kategórii do 21 rokov obsadila 6. miesto.