Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Simona Kuchyňková skončila na 6. mieste na Svetovom pohári v endure vo francúzskom Loudenvielle

Preteky EDR vo francúzskom Loudenvielle boli presunuté zo soboty na piatok, kvôli nepriaznivej predpovedi počasia. Simona bola našou jedinou reprezentantkou na štarte.
Matúš Bušík
Simona Kuchyňková skončila na 6. mieste na Svetovom pohári v endure vo francúzskom Loudenvielle

Loudenvielle vo Francúzsku je dejiskom aktuálneho podujatia svetového pohára. Preteká sa tu v disciplínach zjazd a enduro.

Na štarte pretekov v disciplíne enduro sme mali iba jednu reprezentantku a síce Simonu Kuchyňkovú z tímu Okoeverywhere Racing, ktorá štartovala v ženskej kategórii do 21 rokov.

Simona sa umiestnila na konečnom 6. mieste so stratou 1:20,450 min na víťazku Emmy Lan z Kanady. Tá prešla 5 rýchlostných skúšok v čase 31:59,550 a stala sa tak jedinou pretekárkou v tejto kategórii, ktorá dosiahla čas pod 32 minút.

Simona po pretekoch na svojom Instagrame uviedla: „Nie je to výsledok, v ktorý som dúfala, ale dala som do toho všetko, žiaľ viac energie som nemala. Každopádne som si konečne užila celé preteky.“

Najlepší výsledok v rámci jednotlivých rýchlostných skúšok dosiahla Simona na 4. meranom úseku, kde skončila 4. so stratou 7,9 sekundy na víťazku.

Druhá skončila Emily Carrick-Anderson z Veľkej Británie so stratou len niečo málo cez 0,5 sekundy a na treťom mieste sa umiestnila Lily Planquart z Francúzska, ktorá na víťazku stratila 4,5 sekundy.

V elitnej mužskej kategórii ovládli domáce podujatie svetového pohára Francúzi, keď stáli na všetkých troch najvyšších stupienkoch.

Z víťazstva sa tešil Youn Deniaud s výsledným časom 26:17,670, na druhom mieste za ním skončil Alex Rudeau so stratou 0,740 s a tretí bol Louis Jeandel so stratou 1,6 sekundy.

Stálice popredných priečok mužských pretekov v enduro Richie Rude, Jesse Melamed a Jack Moir brali nasledujúce priečky.

V ženskej kategórii to boli opäť domáce Francúzsky, ktoré boli najrýchlejšie a stáli na dvoch najvyšších priečkach. Úplne najrýchlejšou bola Isabeau Courdurier s výsledným časom 29:40,880. Na druhom mieste za ňou sa umiestnila Morgane Charre so stratou niečo vyše 22 sekúnd.

Na treťom a štvrtom mieste sa umiestnili britské pretekárky Ella Conolly a Harriet Harnden.

Za zmienku určite stojí veľmi dobré 6. miesto českej pretekárky Barbory Vojta, ktorá na víťazku stratila 1:41 min.

Najbližšie preteky svetového pohára sú na programe už o necelý týždeň v jednom z najväčších stredísk horskej cyklistiky LEs Portes du Soleil.

Aktuality

12:41 Tadej Pogačar prekonal 31-ročný rekord Lancea Armstronga šialeným výkonom v stúpaní Pla d’Adet.

Pogačar predviedol jeden z najpôsobivejších vrchárskych výkonov v histórii cyklistiky a Armstrongov rekord prekonal o necelé dve minúty.

11:58 Fotogaléria: Najlepšie momenty 14. etapy Tour de France 2024.

Pozrite si skvelé fotografie zo štrnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Zavrieť reklamu