Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Simona Kuchyňková skončila na 6. mieste na Svetovom pohári v endure vo francúzskom Loudenvielle

Preteky EDR vo francúzskom Loudenvielle boli presunuté zo soboty na piatok, kvôli nepriaznivej predpovedi počasia. Simona bola našou jedinou reprezentantkou na štarte.
Matúš Bušík
Simona Kuchyňková skončila na 6. mieste na Svetovom pohári v endure vo francúzskom Loudenvielle

Loudenvielle vo Francúzsku je dejiskom aktuálneho podujatia svetového pohára. Preteká sa tu v disciplínach zjazd a enduro.

Na štarte pretekov v disciplíne enduro sme mali iba jednu reprezentantku a síce Simonu Kuchyňkovú z tímu Okoeverywhere Racing, ktorá štartovala v ženskej kategórii do 21 rokov.

Simona sa umiestnila na konečnom 6. mieste so stratou 1:20,450 min na víťazku Emmy Lan z Kanady. Tá prešla 5 rýchlostných skúšok v čase 31:59,550 a stala sa tak jedinou pretekárkou v tejto kategórii, ktorá dosiahla čas pod 32 minút.

Simona po pretekoch na svojom Instagrame uviedla: „Nie je to výsledok, v ktorý som dúfala, ale dala som do toho všetko, žiaľ viac energie som nemala. Každopádne som si konečne užila celé preteky.“

Najlepší výsledok v rámci jednotlivých rýchlostných skúšok dosiahla Simona na 4. meranom úseku, kde skončila 4. so stratou 7,9 sekundy na víťazku.

Druhá skončila Emily Carrick-Anderson z Veľkej Británie so stratou len niečo málo cez 0,5 sekundy a na treťom mieste sa umiestnila Lily Planquart z Francúzska, ktorá na víťazku stratila 4,5 sekundy.

V elitnej mužskej kategórii ovládli domáce podujatie svetového pohára Francúzi, keď stáli na všetkých troch najvyšších stupienkoch.

Z víťazstva sa tešil Youn Deniaud s výsledným časom 26:17,670, na druhom mieste za ním skončil Alex Rudeau so stratou 0,740 s a tretí bol Louis Jeandel so stratou 1,6 sekundy.

Stálice popredných priečok mužských pretekov v enduro Richie Rude, Jesse Melamed a Jack Moir brali nasledujúce priečky.

V ženskej kategórii to boli opäť domáce Francúzsky, ktoré boli najrýchlejšie a stáli na dvoch najvyšších priečkach. Úplne najrýchlejšou bola Isabeau Courdurier s výsledným časom 29:40,880. Na druhom mieste za ňou sa umiestnila Morgane Charre so stratou niečo vyše 22 sekúnd.

Na treťom a štvrtom mieste sa umiestnili britské pretekárky Ella Conolly a Harriet Harnden.

Za zmienku určite stojí veľmi dobré 6. miesto českej pretekárky Barbory Vojta, ktorá na víťazku stratila 1:41 min.

Najbližšie preteky svetového pohára sú na programe už o necelý týždeň v jednom z najväčších stredísk horskej cyklistiky LEs Portes du Soleil.

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu