Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Pozývame vás na majstrovstvá Slovenska v zjazde v Mýte pod Ďumbierom

Majstrovtsvá Slovenska v zjazde sa tento rok uskutočnia v známej lokalite pod Nízkymi Tatrami v Mýte pod Ďumbierom.
Matúš Bušík

Pozývame Vás na Majstrovstvá Slovenska v downhille a zároveň na tretie kolo BAJKULA SPDH#3, ktoré sa uskutočnia 25. júna 2023 v stredisku Mýto Ski & Bike park v Mýte pod Ďumbierom.

Aj tento rok sme pripravili trať, ktorá preverí techniku a kondičku našich pretekárov. Stredisko v Mýte nám poskytuje dostatok priestoru na realizáciu takých podmienok, aby sme sa zároveň pripravili na preteky svetového formátu. Okrem samotných jazdcov pozývame aj širokú verejnosť, ktorá bude môcť vidieť tých najlepších jazdcov, ktorí sa popasujú s extrémnymi podmienkami, technikou jazdy, ale aj rýchlosťou,“ hovorí Tomáš Vrbovský, riaditeľ pretekov.

Pretekári budú prekonávať prevýšenie 291m a na strmej trati budú zvládať množstvo prírodných aj umelých prekážok.

Viac informácií o podujatí a propozície nájdete na stránke www.spdh.sk

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu