Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Sagan mal počas sezóny problémy, Tinkoff ich chce odstrániť

Peter Sagan má za sebou úspešnú sezónu, ale mohla byť ešte lepšia, ak by ho nelimitovali viaceré zdravotné problémy. V súčasnosti sa podrobuje preventívnej rehabilitáci v Belgicku, aby mohol v plnej sile zaútočiť na víťazstvá v jarných klasikách.
Biker
Sagan mal počas sezóny problémy, Tinkoff ich chce odstrániť

Po dňoch voľna vyplnenými svadbou a dovolenkou sa úradujúci svetový šampión hlásil v zdravotníckom centre Wave Health & Fitness Sports Medicine v Oostduinkerke, kde je v opatere členov lekárskeho tímu Tinkoff. „Peter má za sebou excelentný rok, vyhral majstrovstvá sveta a získal zelené tričko na Tour de France, ale v priebehu sezóny mal pretrvávajúce problémy s kolenom a bedrom.

Povedal nám, že sa necítil dobre v záveroch jarných klasík,“ povedal lekár tímu Peter Lagrou. Lekársky tím Tinkoffu chce Sagana „vyladiť“, aby naplnil očakávania v prvej časti budúcej sezóny a vyšpurtoval stajni víťazný vavrín v aspoň jednej z jarných klasických jednorázových pretekov. Preto horlivo pracuje na odstánení Saganových potiaží už v súčasnosti na báze preventívnych cvičení. Okrem iných cvikov Sagan používa fitloptu a už začal aj s tréningom na bicykli, čo dokladoval fotografiou na facebookovom konte.

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu