Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

FullFace Productions s Michalom Marošim pripravujú dokument o histórii MTB v Čechách (+video)

Michal Maroši je legendou nielen českej cyklistiky. Svojho času patril k najlepším freeriderom na planéte, čo pretavil aj do výborného 4. miesta na Red Bull Rampage.
Matúš Bušík

Ako to začalo?

Horské bicykle sa u nás objavili hneď po revolúcii. Prvá dekáda bola pre MTB plná experimentov a formovania sa. Až niekedy v polovici 90.-tych rokov sa začali tvoriť jednotlivé disciplíny: XC, zjazd, trial alebo slalom v rôznych podobách.

V tej dobe vymenil BMX za horský bicykel aj Michal Maroši, dá sa povedať, že patrí k otcom horskej cyklistiky v Česku.

FullFace Productions zachytávajú históriu horskej cyklistiky skrz kariéru Michala Marošiho. Horská cyklistika prešla za posledných 30 rokov obrovský kus cesty, v čom nás dokument utvrdí.

Cieľom je vytvoriť hodinový dokument, ktorý vás prevedie históriou horskej cyklistiky a kariérou Michala Marošiho, ktorý budoval dobré meno českej cyklistiky vo svete.

Detaily

V posledných troch rokoch FullFace Productions natočili množstvo rozhovorov a vypátrali viac než 100 hodín archívnych materiálov a čaká ich najdôležitejší krok – všetko dôkladne prejsť a zostrihať do hodinového príbehu.

Nakoľko tvorba dokumentu stojí značný čas a peniaze, prispieť na jeho dokončenie môžete aj vy prostredníctvom online kampane na stránke www.hithit.com.

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu