Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

Alberto Dainese vyhral v extrémne tesnom šprinte 17. etapu Giro d’Italia

Na druhom mieste skončil líder šprintérskej súťaže Jonathan Milan a za ním prešiel cieľovou čiarou Michael Matthews.
Martin Sarvaš
Alberto Dainese vyhral v extrémne tesnom šprinte 17. etapu Giro d’Italia

Alberto Dainese (Team DSM) vyhral 17. etapu Giro d’Italia, keď v tesnom šprinte porazil Jonathana Milana (Bahrain Victorious) a Michaela Matthewsa (Jayco-AlUla).

Tím DSM bol najorganizovanejším ímom v nájazde do zákrut pred cieľom a získal vedúcu pozíciu aj v prejazde cez záverečnú zákrutu 600 metrov od cieľovej čiary. Ako prvý sa rozbehol Michael Matthews, ktorý chcel vyskúšať dlhý šprint, a takmer mu to aj vyšlo, ale na cieľovej čiare ho napokon predbehli Milan aj Dainese.

Fotografia z cieľovej čiary:

„Je to šialené,“ povedal po etape Dainese a priznal, že posledných päť dní bojoval so žalúdočnou nevoľnosťou a dýchacími ťažkosťami.

„S chlapcami sme odjazdili šialené finále. Trochu ma predbehli chalani zľava, takže som sa musel zrýchlit a pokúsiť sa chytiť Matthewsa. Posledné metre som musel ísť hlboko do rezerv. Nevládal som ani ‚hodiť‘ dopredu bickyel, bol som na limite, ale bolo pekné dostať koleso o pár centimetrov vpred a vyhrať,“ dodal Dainese.

Niccolo Bonifazio (Intermarché-Circus-Wanty) skončil štvrtý, avšak mohol bojovať aj o víťazstvo, keby mu nespadla reťaz len 300 metrov pred cieľom.

V celkovej klasifikácii nenastala žiadna zmena, keďže pelotón si na tohtoročnom chaotickom Gire užil zatiaľ najpokojnejší deň, aj keď na pár miestach ešte pršalo. Gerainta Thomasa (Ineos Grenadiers) držali v bezpečí jeho tímoví kolegovia pri nájazde do cieľa a udržal si ružový dres bez zmeny v celkovej klasifikácii.

Záverečný šprint:

Výsledky 17. etapy Giro d’Italia 2023

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu