Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Emil Johansson vyhral slopestyle preteky na Crankworx Cairns a vyrovnal Semenukov rekord

Švéd Emil Johansson vyhral slopestyle preteky v rámci festivalu Crankworx už 11 krát a v historických tabuľkách sa dostal na delené prvé miesto spoločne s Brandonom Semenukom.
Matúš Bušík
Emil Johansson vyhral slopestyle preteky na Crankworx Cairns a vyrovnal Semenukov rekord

Zdroj: Red Bull Content Pool

Švéd Emil Johansson v sobotu vyhral podujatie Crankworx Slopestyle v austrálskom Cairns a vyrovnal rekord Brandona Semenuka v počte 11 víťazstiev v Crankworx Slopestyle.

Po páde v prvej jazde, ktorý minulý rok prinútil Johanssona odstúpiť zo súťaže v Cairns, sa 23-ročný rodák z Trollhättanu vrátil na najvyšší stupienok.

V prvej jazde dosiahol 91,50 bodu, čím si vybojoval ďalšie víťazstvo a vyrovnal rekord kanadskej legendy Semenuka v počte 11 víťazstiev v Crankworx Slopestyle.

Johansson opäť predviedol svoju presnosť a precíznosť a počas svojej víťaznej jazdy predviedol svoje obľúbené triky ako 360 downside tailwhip do oboch strán alebo dvojitý tailwhip v quaterpipe.

„Je to úžasný pocit! Minulý rok som tu naozaj nerobil to, čo som chcel, odvtedy ma to určite trochu prenasleduje. Na koniec to vyšlo!“ Povedal po pretekoch Emil Johansson.

Pokiaľ ide o vyrovnanie rekordu, dodal: „Semenuk je fenomenálny jazdec, je jedným z najvplyvnejších jazdcov v odkaze nášho športu. Keď som vyrastal, vzhliadal som k nemu rovnako ako mnohí ďalší jazdci. Dúfal som, že jedného dňa budem v rovnakej pozícii. Je to pre mňa veľký úspech.“

Zdroj: REd Bull Content Pool

Druhý v pretekoch slopestyle skončil Poliak Dawid Godziek. Jeho prvá jazda mu vyniesla 90,25 bodov. Na Johanssonona to však nestačilo a Godziek sa pokúsil prekonať jeho skóre v druhej jazde, na poslednom skoku však spadol.

28-ročný Poliak povedal: „Nemohol som byť viac nabudený, aby som takmer čisto zajazdil obe jazdy. V druhej jazde som vyskúšal trik, ktorý na súťaži ešte neodišiel nikto z jazdcov. Skúšal som to niekoľkokrát doma a vyzeralo to, že som pripravený na súťaž. Bohužiaľ to nevyšlo, vaše nohy sú na spodku trate unavené a nevládzete dostatočne šliapať a získať potrebnú rýchlosť. To bol môj prípad.“

Na treťom mieste skončil Francúz Tim Bringer, ktorý zapôsobil na porotu a zaznamenal pôsobivé skóre 87,75.

V sobotňajšom podujatí Pump Track si Austrálski jazdci odniesli domov päť zo šiestich pódiových umiestnení, pričom Jayce Cunning a Caroline Buchanan zvíťazili pred Ryanom Gilchristom, Kiwi Wade Turnerom, Jennou Hastings a Sachom Millsom.

V nedeľňajšom zjazde Austrálčan Mick Hannah a Jenna Hastings ukončili týždeň víťazstvami, keď zvíťazili pred Jacksonom Frewom a Tuhoto-Ariki Pene v mužoch a Louise Ferguson a domácou Ellie Smith v ženách.

Zostrih pretekov slopestyle na Crankworx Cairns 2023 si pozriete na nasledujúcom odkaze stránke: www.redbullcontentpool.com.

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu