Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Pumpy

Test: Veľká pumpa Extend Rodig (+video)

Dielenská pumpa Extend Rodig ponúka množstvo funkcií za naozaj vynikajúcu cenu.
Hodnotenie: 4.5/5
45
Biker

Extend Rodig je veľká pumpa vhodná na každodenné použitie doma alebo v dielni.

Jej telo je vyrobené zo zliatiny hliníka a farba je kombináciou lesklej čiernej a žltej farby. Spodná časť pumpy je z ocele.

V podstave, ale aj v rukoväti sa nachádzajú gumové protišmykové podložky, ktoré zabezpečia správny grip pri fúkaní.

Rukoväť je ergonomicky tvarovaná, čo zaistí pohodlný úchop.

Na prvý pohľad zaujme digitálny displej, ktorý indikuje tlak v pneumatikách. Má modré podsvietenie a ovládate ho pomocou jedného tlačidla. Stlačením ho zapnete a pri dlhšom podržaní ním displej aj vypnete. Nakoľko je displej vybavený funkciou šetrenia batérie vypína sa sám po 30 sekundách nečinnosti.

Žlté tlačidlo používate aj na prepínanie jednotiek tlaku a k dispozícii sú tri režimy – psi, bar, KPa. Energiu pre displej dodáva 3V monočlánok CR2032.

Maximálny tlak, na ktorý je možné s pumpou hustiť kolesá je 11 barov (160 psi). Hadica má 790 mm, je dostatočne dlhá a manipuluje sa s ňou bez problémov. Na jej konci sa nachádza dvojitá hlava, pomocou ktorej nafúknete ventily typu AV/SV (autoventil), FV (galuskový ventil) a DV (klasický veloventil – väčšinou na starších bicykloch).

Perfektné je, že na hlave hadice sa nachádza tlačidlo, vďaka ktorému viete vypúšťať vzduch z pneumatík a doladiť tak tlak na presne požadovanú hodnotu. Presnosť merania tlaku udáva výrobca na 0,5 PSI, respektíve 0,05 baru.

Okrem toho vám výrobca poskytne aj doplnkovú výbavu, ktorou je ihla na fúkanie lôpt, respektíve zúžená koncovka vhodná na fitlopty alebo nafukovačky.

Na nafúknutie kolesa horského bicykla s rozmerom 27,5×2,5´ sme potrebovali 32 fúknutí.

www.dema.bike

Aktuality

Včera 18:19 Nový Trek Top Fuel Gen 4 má aktualizovanú geometriu a vylepšenú kinematiku, navyše z neho môže byť mullet.

Modelový ročník Trek Top Fuel 2025 Gen 4 je skôr prepracovaným modelom tretej generácie než prevratnou novinkou v ponuke výrobcu. Ponúka však niektoré vylepšenia, ktoré možno oceníte.

Včera 15:58 Tadej Pogačar prekonal na Tour de France ďalší historický rekord šialeným výkonom v stúpaní Plateau de Beille.

Rekord Marca Pantaniho z roku 1998 prekonal o tri a pol minúty. V 15,8-kilometrovom stúpaní s prevýšením 1235 metrov mal za necelých 40 minút neuveriteľne vysoký priemerný výkon 6.98 ᵉW/Kg resp. 460 wattov.

Včera 15:54 Richard Tandara skončil na výbornom 2. mieste v medzinárodných zjazdových pretekoch v Saalbachu.

Propain Rookies Cup pokračoval svojím tretím kolom, ktoré sa uskutočnilo v rakúskom Saalbachu. Ide o medzinárodné preteky, ktoré lákajú množstvo mladých jazdcov a dá sa povedať, že sa tu stretávajú budúci elitní jazdci svetového pohára v zjazde.

Včera 14:07 Fotogaléria: Najlepšie momenty 15. etapy Tour de France 2024.

Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour tretím etapovým víťazstvom. Pozrite si skvelé fotografie z pätnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 12:36 Rasťo Baránek vyhral zjazdové preteky v poľskej Czarnej Góre.

Preteky boli zaradené do seriálu českého pohára a odjazdili sa na náročnej zjazdovej trati s premenlivými podmienkami.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu