Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Pumpy

Test: Veľká pumpa Extend Rodig (+video)

Dielenská pumpa Extend Rodig ponúka množstvo funkcií za naozaj vynikajúcu cenu.
Hodnotenie: 4.5/5
45
Biker

Extend Rodig je veľká pumpa vhodná na každodenné použitie doma alebo v dielni.

Jej telo je vyrobené zo zliatiny hliníka a farba je kombináciou lesklej čiernej a žltej farby. Spodná časť pumpy je z ocele.

V podstave, ale aj v rukoväti sa nachádzajú gumové protišmykové podložky, ktoré zabezpečia správny grip pri fúkaní.

Rukoväť je ergonomicky tvarovaná, čo zaistí pohodlný úchop.

Na prvý pohľad zaujme digitálny displej, ktorý indikuje tlak v pneumatikách. Má modré podsvietenie a ovládate ho pomocou jedného tlačidla. Stlačením ho zapnete a pri dlhšom podržaní ním displej aj vypnete. Nakoľko je displej vybavený funkciou šetrenia batérie vypína sa sám po 30 sekundách nečinnosti.

Žlté tlačidlo používate aj na prepínanie jednotiek tlaku a k dispozícii sú tri režimy – psi, bar, KPa. Energiu pre displej dodáva 3V monočlánok CR2032.

Maximálny tlak, na ktorý je možné s pumpou hustiť kolesá je 11 barov (160 psi). Hadica má 790 mm, je dostatočne dlhá a manipuluje sa s ňou bez problémov. Na jej konci sa nachádza dvojitá hlava, pomocou ktorej nafúknete ventily typu AV/SV (autoventil), FV (galuskový ventil) a DV (klasický veloventil – väčšinou na starších bicykloch).

Perfektné je, že na hlave hadice sa nachádza tlačidlo, vďaka ktorému viete vypúšťať vzduch z pneumatík a doladiť tak tlak na presne požadovanú hodnotu. Presnosť merania tlaku udáva výrobca na 0,5 PSI, respektíve 0,05 baru.

Okrem toho vám výrobca poskytne aj doplnkovú výbavu, ktorou je ihla na fúkanie lôpt, respektíve zúžená koncovka vhodná na fitlopty alebo nafukovačky.

Na nafúknutie kolesa horského bicykla s rozmerom 27,5×2,5´ sme potrebovali 32 fúknutí.

www.dema.bike

Aktuality

16:13 Len 18-ročný Jordan Williams porazil najlepších zjazdárov na svete a vyhral Svetový pohár v Lenzerheide.

V ženách vyhrala skúsená 35-ročná Rachel Atherton, ktorá si pripísala už svoje 40. víťazstvo na pretekoch Svetového pohára v zjazde.

Včera 17:17 Georg Zimmermann vyhral z úniku šiestu etapu Critérium du Dauphiné, v žltom drese zostáva Vingegaard.

25-ročný nemecký jazdec tímu Intermarché v závere prešprintoval Mathieua Burgaudeaua, ktorý skončil na druhom mieste a za ním prešiel cieľom Jonathan Castroviejo.

Včera 17:01 Video: Slovenský pohár v endure odštartoval na Bikefeste v Kálnici.

Sledujte oficiálne video z prvého kola SPEN a zároveň prvého kola Biker Enduro Challenge, ktoré sa uskutočnili v sobotu na Bikefeste a zúčastnilo sa ich dovedna viac než 250 pretekárov!

Včera 14:06 Vanesa Petrovská skončila tesne pod pódiom na Svetovom pohári v Lenzerheide.

Svetový pohár v zjazde odštartoval sezónu 2023 práve dnes juniorskými pretekmi. Medzi juniorkami štartovala aj Vanesa Petrovská, ktorá si vyjazdila nepopulárnu štvrtú priečku.

Včera 12:57 Slovenské turistické organizácie vyzývajú Národnú radu, aby neblokovali dôležitý zákon o turistických trasách.

Najväčšie turistické organizácie na Slovensku verejnou výzvou apelujú na poslancov Národnej rady SR a žiadajú, aby neblokovali, ale schválili dlho očakávaný a dôležitý zákon o turistických trasách. Zákon je v poslednom čítaní a parlament by sa ním mal zaoberať na júnovej schôdzi.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu