Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Varhaňovský a Kuchyňková sa stali víťazmi historicky prvých pretekov GreenWay Slovak E-Bike Cup 2023

V Turčianskych Tepliciach sa v rámci slovenského pohára v horskej cyklistike uskutočnilo historicky prvé kolo pretekov na elektrobicykloch. Najrýchlejšími jazdcami sa v mužskej aj ženskej kategórii stali pretekári tímu OKOEVERYWHERE RACING Jakub Varhaňovský a Simona Kuchyňková.
Matúš Bušík
Varhaňovský a Kuchyňková sa stali víťazmi historicky prvých pretekov GreenWay Slovak E-Bike Cup 2023

V rámci slovenského pohára pretekov horských bicyklov sa v cez víkend odjazdilo aj prvé kolo pretekov elektrobicyklov GreenWay Slovak E-Bike Cup 2023.

Preteky na elektrobicykloch mali svoju premiéru v Turčianskych Tepliciach.

Preteky ovládli jazdci tímu OKOEVERYWHERE Racing Simona Kuchňková a Jakub Varhaňovský.

V ženskej kategórii pretekárky absolvovali tri okruhy, ktoré najrýchlejšie prešla Simona Kuchyňková v čase 57:14,8 a stala sa tak historicky prvou víťazkou GreenWay Slovak E-Bike Cup.

Na druhom mieste za ňou sa umiestnila Tereza Kurnická z tímu PROefekt, so stratou 7:31 min a tretia skončila Zuzana Michaličková.

V mužskej kategórii čakali na pretekárov 4 kolá a najlepšie sa s nástrahami trate vyporiadal Jakub Varhaňovský, ktorý celú trať absolvoval za 1:16,43.

Na druhom mieste za ním dorazil do cieľa Denis Baška z tímu Bajk Garáž Dohňany so stratou 2:32 min. Tretí skončil v pretekoch Róbert Porubský z tímu PROefekt.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKӨEVERYWHERE RACING (@okoeverywhere_racing)

Kompletné výsledky pretekov nájdete na stránke www.sportsofttiming.sk

 

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu