Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Adam Rojček predviedol fantastický výkon a vyhral preteky európskeho pohára v zjazde v Losinj

Adam Rojček predviedol vynikajúcu jazdu, na ťažkej a mokrej trati na chorvátskom ostrove Lošinj a stal sa víťazom prvého kola európskeho pohára IXS European Downhill Cup. Pódium na 5. mieste uzatváral ďalší slovenský jazdec Rasťo Baránek.
Matúš Bušík
Adam Rojček predviedol fantastický výkon a vyhral preteky európskeho pohára v zjazde v Losinj

Adam Rojček na pretekoch iXS European Downhill Cup.

Ostrov Lošinj patrí k najkrajším miestam Jadranu, ponúka krásnu vodu, zátoky a staré rybárske usadlosti.

Avšak je tu aj jedna z najťažších tratí tohtoročného seriálu IXS European Downhill Cup. Trať s dĺžkou 1350 metrov vedie bujnou vegetáciou v krásnej prírode.

Na štart pretekov sa postavilo zhruba 200 účastníkov z 28 krajín.

Víkend pretekov bol premenlivý najmä čo sa týka počasia a podmienok na trati. Prvé tréningy v piatok absolvovali jazdci na prevažne mokrej a šmykľavej trati.

Počas sobotného tréningu trať takmer vyschla a kvalifikácia sa išla za suchých podmienok. Najrýchlejším mužom z kvalifikácie bol známy rakúsky pretekár Andreas Kolb, ktorého poznáme z pretekov svetového pohára, kde pravidelne dosahuje vynikajúce výsledky.

Z našich elitných pretekárov skončil v kvalifikácii najlepšie Rasťo Baránek na 4. mieste a Adam Rojček bol v kvalifikácii 12.

Finálový deň pretekov priniesol so sebou opäť dážď, blato a vietor a zvýšil obťažnosť trate. Na našu radosť však najrýchlejšiu jazdu dňa zajazdil Adam Rojček z tímu Osmos Gravity Team, s výsledným časom 2:09,151 a preteky vyhral s náskokom 2,3 sekundy pred druhým Lukom Bergincom zo Slovinska a Švajčiarom Lutzom Weberom.

Rasťo Baránek z Kellys Factory Team doplnil na pódiu svojho krajana, keď skončil na 5. mieste so stratou 3,4 sekundy.

Adam svoje víťazstvo prežíval naozaj naplno a po pretekoch sa vyjadril: „Kvôli svojmu zraneniu ramena som nepretekal 1,5 roka. Mojím cieľom bolo v Lošinj ukázať tú najlepšiu formu. Kvalifikačná jazda bola celkom fajn, ale stačilo to iba na 12. miesto, čo bolo spôsobené dlhým výpadkom v pretekoch.“

„Pred štartom finále som veril svojim schopnostiam a úsiliu, ktoré vkladám do tohto športu. Jazda bola úplne na hrane a som nesmierne šťastný z úspechu v pretekoch!“ Takto popísal svoju jazdu a pocity Adam.

Piatym najrýchlejším mužom pretekov bol ďalší Slovák Rasťo Baránek, ktorý po pretekoch na svojom Instagrame napísal: „Dnes to nebola finálová jazda akú som si prial, ale napriek chybám som uzavrel prvú päťku a dostal aspoň nový “race kit” na pódium. Na začiatok fajn, ale mám na viac. K Adamovi asi iba jednoducho, takto sa to robí do psej matere!“

Obom pretekárom gratulujeme k výborným výsledkom na začiatku sezóny!

Medzi ženami bola najrýchlejšou Léona Pierrini z Francúzska s časom 3:04,04, ktorá mala pred druhou Delphine Bulliard zo Švajčiarska náskok 4,5 sekundy a tretia skončila Justine Welzel z Nemecka.

Na štart pretekov sa postavili aj slovenský reprezentanti v juniorských kategóriách. V kategórii U19 nás reprezentovali Filip Tichý z Osmos Gravity Team, ktorý vo finále zajazdil 17. najrýchlejší čas a Daniel Varačka z Kellys Factory Team, ktorý skončil na 21. mieste.

V kategórii U17 sa na štart pretekov postavil jazdec z tímu CK Stupava Michal Hlobil, ktorý obsadil konečné 11. miesto.

Kompletné výsledky eltinej kategórie pretekov IXS European Downhill Cup Losinj 2023:

Kompletné výsledky pretekov si môžete pozrieť na stránke www.racement.com.

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu