Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Sagan je jasne najlepším jazdcom roka podľa čitateľov Cyclingnews

Sezónu nezačal ideálne, ale postupne sa prepracoval na vrchol.
Biker
Sagan je jasne najlepším jazdcom roka podľa čitateľov Cyclingnews

Podľa čitateľov portálu Cyclingnews bol Peter Sagan počas roka lepší aj ako víťaz Tour de France Chris Froome. Slovenský cyklista Peter Sagan pokračuje v žatve ocenení za úspešnú sezónu. Tento týždeň vyhral každoročné hlasovanie čitateľov špecializovaného portálu Cyclingnews o najlepšieho jazdca roka.

Dvadsaťpäťročného Žilinčana zaradilo na prvé miesto až päťdesiat percent respondentov. Na druhej pozícii skončil Španiel Alejandro Valverde s dvanástimi percentami. Tretí Christopher Froome – víťaz tohtoročnej Tour de France – mal jedenásť percent hlasov.

Peter Sagan rok 2015 v novom drese Tinkoff-Saxo nezačal ideálne. Na marcových pretekoch Tirreno-Adriatico síce dosiahol prvé víťazstvo v modro-žltých farbách, no vzápätí zažil sklamanie na jarných monumentálnych klasikách Miláno – San Remo, Okolo Flámska a Paríž – Roubaix.

„Rád by som sa poďakoval všetkým čitateľom portálu Cyclingnews, že si ma vybrali za najlepšieho jazdca,“ uviedol Sagan v ďakovnom videu. „Bol to pre mňa ťažký rok, hlavne na začiatku. Som veľmi rád, že som tu s týmto majstrovským dresom. Ďakujem za podporu mojim spolujazdcom a tímu. Uvidíme sa v budúcej sezóne a dúfam, že s viacerými víťazstvami.“

Slovenský jazdec odštartuje nový ročník v dúhovom drese na pretekoch Tour de San Luis v Argentíne (17. – 24. januára 2016).

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu