Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Ebajk – zimná požičovňa: „Fat-ebajkovanie je skvelý zimný šport“

Fat-ebike, snow-ebike alebo len ebajk s „tlstými pneumatikami". Stále je to elektrobicykel s extrémne širokými plášťami na jazdu po snehu, blate, piesku, štrku či šmykľavých povrchoch. S príchodom zimnej sezóny dostáva fat-ebike príležitosť ukazať svoj pravý potenciál. V najväčšom centre ebajkov – Svete elektrobicyklov spustili zimnú požičovňu tohto zábavného športového náradia.
Biker

Pre všetkých bikerov ide o alternatívu, ako zábavne a bezpečne jazdiť po horských cestách a chodníčkoch i uprostred tuhej i mokrej zimy. Fatbike je bicykel alebo elektrobicykel s veľkými, až predimenzovanými pneumatikami so šírkou od 3.8″ po 4.8″, určenými primárne pre jazdu na nestabilnom a sypkom podklade. Tieto bicykle sú postavené na pevných rámoch so širokými vidlicami, aby umožnili použitie nadrozmerných pneumatík.

Požičovňa nástroja na zábavu

Keď je terén tvrdý a upravený, bicykluje sa aj v zime jednoducho. Zimné počasie však prináša veľa typov blata, snehu, mokrého podkladu a vtedy sa z bicyklovania stáva náročná športová disciplína. Svet elektrobicyklov – ebajk má pre vás hriešne dobré riešenie. V najväčšom ebajkovom centre na Račianskej 77 v Bratislave založili zimnú požičovňu fat-ebajkov, ktorá rieši problém každému nadšencovi bicyklovania, ktorý sa nechce vzdať svojho veľkého koníčka i v zimných mesiacoch.

Už za 39 Eur na deň a za zvýhodnenú sumu na víkend si môžete požičať fat-ebajk. Záloha je adekvátna hodnote stroja – 800 Eur, ktorá bude samozrejme vrátená. Kombináciou širokých stabilných plášťov s „traktorovým“ výzorom a elektromotora získate zážitok, ktorý vás prevalcuje endorfínmi ešte na niekoľko ďalších dní.

Na blate, na snehu, či na piesku

Všetky fat-ebajky vyzerajú ťažkopádne, ale rozhodne také nie sú. Opak je pravdou. Alfou a omegou pohodlnej a zábavnej jazdy na snehu či na blate, je správné nahustenie kolies. Na asfaltovej ceste s tlakom v plášťoch 1 Bar ebajk pekne ťahá s asistenciou motora i bez neho. S polovičným tlakom predvádza v teréne pri výjazdoch abnormálne výkony, ktoré na klasických gumách nevidíte. Tie balóny prejdú doslova cestami necestami.

Pre porovnanie: oproti bežnému horskému elektrobicyklu cítite omnoho lepšiu prejazdnosť terénom a stabilitu. Rovnako dobre ako na snehu, slúži fat-ebajk i na piesku. Podľa niektorých zdrojov sa prvé fatbiky objavily práve vo vyprahlom Novom Mexiku. Nadšenci púštnej zábavy – štvorkoliek a fatbikov tam jazdia v púštnych dunách a vo vyschnutých korytách riek s jemne naplaveným pieskom.

Foto: www.gespraechsstoff.com

Zážitok z techniky

Pri testovaní fat-ebajku zistíte, že váš stroj má významne zvýšenú stabilitu a trakciu. S väčším objemom pneumatík prichádza i zvýšený komfort jazdy. Vďaka neskutočnej priľnavosti a výborným tlmiacim vlastnostiam širokých pneumatík sa elektrobicykel správa podobne, ako keby bol celoodpružený – skvelo vyrovnáva všetky nerovnosti i hlbšie rigoly. Vo veľmi zlom teréne dodávajú fat pneumatiky väčší pocit istoty a väčší priestor na manévrovanie.

V prípade, že vojdete do klzkej blatovej hmoty, pneumatiky svojou väčšou styčnou plochou stabilnejšie vedú stroj a aj prípadný šmyk je ľahšie kontrolovaný. Podobne je to aj s trakciou. Významne väčšia časť výkonu má schopnosť preniesť sa na nestabilný povrch a tak sa jednoduchšie posuniete vpred. Kvalitné brzdy a ich špecifický prejav obdobne prispieva k vysokému „fun faktoru“ elektrického fatbiku. V kombinácii s elektromotorom je fat-ebajk ideálne riešenie pre náročnejšie bicyklovanie v zimnej sezóne s obrovskou dávkou zábavy a zážitkov. Príďte to skúsiť!

Viac informácií a kontakty na Svet elektromotorov nájdte na www.ebajk.sk. Všetky ďalšie potrebné informácie o ebajk – zimnej požičovni fat-ebajkov na https://www.ebajk.sk/pozicovna-elektrobicyklov/

www.ebajk.sk

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu