Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

Video: Hrozivý pád Tomáša Slavíka na Red Bull Cerro Abajo v Mexiku

"Cítim sa, ako keby ma niekto pretlačil mlynčekom na mäso, ale som rád, že som odišiel po svojich," napísal po nepríjemnom páde na schodoch Tomáš Slavík.
Martin Sarvaš
 Video: Hrozivý pád Tomáša Slavíka na Red Bull Cerro Abajo v Mexiku

Český pretekár Tomáš Slavík nepríjemne spadol počas pretekov v mestskom zjazde Red Bull Cerro Abajo v meste Guanajuato v Mexiku.

Napriek tomu, že Slavík si po páde strhol číslo z bicykla, avšak jazdu napokon dokončil.

V celkovom poradí série Red Bull Cerro Abajo sa umiestnil na treťom mieste, keďže na predošlých pretekoch v Medellíne skončil šiesty a vo Valparaíse vyhral.

„No musím povedať, že táto Cerro Abajo séria preverila moje telo i môjho ducha. Aj keď mi nebolo úplne fajn v závodný deň, tak sa mi nejakou záhadou jazdilo perfektne. Kvalifikáciu som úplne vypustil, a aj tak sa mi podarilo štvrté miesto. Vo finále som do toho šiel na 100%, ale bohužiaľ v jednej pasaži som urobil chybičku a išiel som tvrdo k zemi,“ napísal Tomáš Slavík.

„Som trochu sklamaný, že sa mi nepodarilo skvele rozbehnutú jazdu dokončiť bez pádu, pretože som cítil, že to mohla byť víťazná jazda. Cítim sa, ako keby ma niekto pretlačil mlynčekom na mäso, ale som odišiel po svojich a bez väčšieho zranenia! Celý tento týždeň bola veľká skúška. Ako psychická, tak hlavne fyzická. Vďaka všetkým za spravy, veľmi si ich vážim,“ dodal Slavík.

Pád Tomáša Slavíka na pretekoch Red Bull Cerro Abajo:

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu