Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Dresy

Test: Dres Spiuk TOP TEN

Optimálny dres na jazdu v chladnejších podmienkach.
Hodnotenie: 4/5
89,90
Matúš Bušík
Test: Dres Spiuk TOP TEN

Naše hodnotenie

Dres Spiuk TOP TEN je kvalitný a hlavne funkčný, takže ak hľadáte niečo, čo bude dobre fungovať za rozumnú cenu, nemáte sa čoho báť.

+PLUSY

  • Pohodlný materiál
  • Dobrá tepelná izolácia i priedušnosť
  • Vysoký, dvojvrstvový golier

-MÍNUSY

  • Chýba veľkosť XS
  • Voľnejší strih

Dres Spiuk TOP TEN má dlhé rukávy a vďaka materiálu SensodryWarms s polyesterovým základom je optimálny na jazdu v chladnejších podmienkach, aj keď Spiuk uvádza, že je vhodný na všetky ročné obdobia okrem leta.

Vnútorná vrstva zaisťuje optimálnu izoláciu a tepelnú stabilitu, ale zároveň je veľmi pohodlný vďaka dobrej priedušnosti.

Dres je tiež pevný, ale zároveň veľmi elastický, takže sa dobre prispôsobí vášmu telu.

Treba si však dať pozor pri vyberaní veľkosti – či už chcete mať dres voľnejší, alebo obtiahnutý. Pri mojich 177 cm a hmotnosti 65 kg som čakal od veľkosti S trochu viac obtiahnutý strih, hlavne na rukávoch a je škoda, že pre útlejších ľudí nie je v ponuke veľkosť XS, aj keď na opačnej strane sa šplhajú veľkosti až po 3XL.

Ak by ste však chceli pod dresom ešte nosiť termovrstvu s dlhými rukávmi, bude sedieť ideálne.

V zadnej časti sú klasické tri vrecká dostupné bez problémov aj za jazdy a vďaka elastickému materiálu sa do nich zmestí viac, než by ste povedali.

Golier je veľmi vysoký a krk chránia až dve vrstvy látky, čo znamená, že si už nemusíte dávať šatku, alebo si inak chrániť krk pred zimou.

Na drese je umiestnených viacero reflexných prvkov – výrazné prúžky na rukávoch a logo vpredu aj vzadu, čo je pri jazde počas krátkych dní veľmi užitočné.

Dres je síce určený na cestnú cyklistiku, ale s jeho funkčnosťou som bol spokojný aj v lese. Pri jedno- až dvojhodinových jazdách v približne 5 °C v spojení s krátkou termovrstvou vyváženie udržiavania tepla, odvádzania potu a priedušnosti fungovalo dobre.

Mám síce radšej obtiahnutejšie strihy, ale napriek voľnejším rukávom mi na ruky nebola zima.

Dres Spiuk TOP TEN je kvalitný a hlavne funkčný, takže ak hľadáte niečo, čo bude dobre fungovať za rozumnú cenu, nemáte sa čoho báť.

www.eurosports.sk

Porovnanie cien u rozličných predajcov nájdete na portáli zboží.cz:

Aktuality

17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

09:30 Desaťkrát silnejší ako tramadol – UCI sa obáva rozšírenia lieku tapentadol v profesionálnom pelotóne.

Tapentadol je liek na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti, ktorý účinkuje ako opioid a zároveň zvyšuje hladiny norepinefrínu v mozgu.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu