Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Tlačové správy

Bosch eBike Systems a Tektro rozvíjajú spoluprácu v oblasti ABS

Systémy ABS pre elektrobicykle predídu nehodám.
Matúš Bušík
Bosch eBike Systems a Tektro rozvíjajú spoluprácu v oblasti ABS

V minulom roku bol predstavený systém ABS Bosch eBike, ktorý umožňuje bezpečnejšie brzdenie na akomkoľvek povrchu.

Výrazne znižuje riziko pádu a vďaka automatickému rozloženiu brzdnej sily medzi obidve kolesá dokáže účinne zabrániť tomu aby cyklista preletel cez riadidlá.

Pokiaľ by boli všetky elektorbicykle vybavené systémom ABS, ročná nehodovosť s účasťou elektorbicyklov by poklesla až o 29 percent. Vyplýva to z analýz nehôd vykonaných spoločnosťou Bosch.

Aby túto bezpečnostnú výhodu mohol v budúcnosti využiť  čo najširší okruh elektrocyklistov, spoločnosť  Bosch eBike Systems nadviazala spoluprácu s taiwanskou firmou Tektro, ktorá patrí k popredným výrobcom bŕzd.

„Sme presvedčení, že systém ABS eBike sa v dlhodobej perspektíve presadí u všetkých typov elektrobicyklov a u vysoko kvalitných elektrobicyklov sa stane štandardom,” vysvetľuje Claus Fleischer, riaditeľ spoločnosti Bosch eBike Systems.

„Spoločný projekt s firmou Tektro znamená spoluprácu s ďalším renomovaným výrobcom bŕzd vedľa značky Magura. Zo spolupráce máme veľkú radosť, pretože bezpečnosť jazdcov nám leží obzvlášť na srdci.”

Brzdový systém Tektro s označením TRP pre športové použitie je taktiež kompatibilné so systémom Bosch eBike ABS.

ABS Bosch eBike je optimálne prispôsobený brzdovým systémom Tektro a je k dispozícii pre všetky typy elektrobicyklov – od eCity a eTrekking cez eCargo až po eMTB – vždy s vlastnými špeciálne vyvinutými režimami ABS (ABS Touring, ABS Allroad, ABS Cargo a ABS Trail).

Z tejto spolupráce sa budú radovať najmú jazdci na eMTB: Brzdové systémy športovej značky Tektro TRP sú kompatibilné aj s ABS pre elektrobicykle.

V budúcnosti si budú môcť výrobcovia jazdných bicyklov pri inštalácii systému ABS Bosch eBike ľubovoľne vyberať, ktoré brzdové systémy použijú.

Prvé elektrobicykle so systémom ABS  Bosch eBike a brzdovými komponentami Tektro by mali byť k dispozícii od tretieho štvrťroku 2023.

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu