Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Tlačové správy

Bosch eBike Systems a Tektro rozvíjajú spoluprácu v oblasti ABS

Systémy ABS pre elektrobicykle predídu nehodám.
Matúš Bušík
Bosch eBike Systems a Tektro rozvíjajú spoluprácu v oblasti ABS

V minulom roku bol predstavený systém ABS Bosch eBike, ktorý umožňuje bezpečnejšie brzdenie na akomkoľvek povrchu.

Výrazne znižuje riziko pádu a vďaka automatickému rozloženiu brzdnej sily medzi obidve kolesá dokáže účinne zabrániť tomu aby cyklista preletel cez riadidlá.

Pokiaľ by boli všetky elektorbicykle vybavené systémom ABS, ročná nehodovosť s účasťou elektorbicyklov by poklesla až o 29 percent. Vyplýva to z analýz nehôd vykonaných spoločnosťou Bosch.

Aby túto bezpečnostnú výhodu mohol v budúcnosti využiť  čo najširší okruh elektrocyklistov, spoločnosť  Bosch eBike Systems nadviazala spoluprácu s taiwanskou firmou Tektro, ktorá patrí k popredným výrobcom bŕzd.

„Sme presvedčení, že systém ABS eBike sa v dlhodobej perspektíve presadí u všetkých typov elektrobicyklov a u vysoko kvalitných elektrobicyklov sa stane štandardom,” vysvetľuje Claus Fleischer, riaditeľ spoločnosti Bosch eBike Systems.

„Spoločný projekt s firmou Tektro znamená spoluprácu s ďalším renomovaným výrobcom bŕzd vedľa značky Magura. Zo spolupráce máme veľkú radosť, pretože bezpečnosť jazdcov nám leží obzvlášť na srdci.”

Brzdový systém Tektro s označením TRP pre športové použitie je taktiež kompatibilné so systémom Bosch eBike ABS.

ABS Bosch eBike je optimálne prispôsobený brzdovým systémom Tektro a je k dispozícii pre všetky typy elektrobicyklov – od eCity a eTrekking cez eCargo až po eMTB – vždy s vlastnými špeciálne vyvinutými režimami ABS (ABS Touring, ABS Allroad, ABS Cargo a ABS Trail).

Z tejto spolupráce sa budú radovať najmú jazdci na eMTB: Brzdové systémy športovej značky Tektro TRP sú kompatibilné aj s ABS pre elektrobicykle.

V budúcnosti si budú môcť výrobcovia jazdných bicyklov pri inštalácii systému ABS Bosch eBike ľubovoľne vyberať, ktoré brzdové systémy použijú.

Prvé elektrobicykle so systémom ABS  Bosch eBike a brzdovými komponentami Tektro by mali byť k dispozícii od tretieho štvrťroku 2023.

Aktuality

16:44 Ground Trnava: Bicyklový obchod, ktorý spojil najväčšiu konkurenciu, Trek a Specialized.

„Za dva týždne sme spravili rekordný obrat za celé obdobie fungovania firmy,“ hovorí Richard Trebatický, majiteľ trnavského bicyklového obchodu Ground po presťahovaní do nových priestorov.

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

Zavrieť reklamu