Emil Johansson vyhral preteky slopestyle na Crankworx Rotorua (výsledky, video, galéria)

Pripísal si tak už 10. víťazstvo na podujatiach Crankworx.
Matúš Bušík

Zdroj: Red Bull Content Pool

Nedeľné preteky v disciplíne slopestyle ovládol Švéd Emil Johansson a nadviazal na skvelé výkony z minulej sezóny.

Poliak Dawid Godziek mu výborne sekundoval, avšak na víťazstvo to podľa rozhodcov nebolo.

Víťaz troch ročníkov slopestyle na Crankworxe Emil Johansoon získal v prvej jazde úctyhodných 93,75 bodov, za svojú technickú jazdu v ktorej predviedol triky ako 360 barspin to double downside whips do oboch strán alebo flat drop backflip x-up.

Víťazná jazda Emila Johanssona:

Dawid Godziek získal v prvom kole 91,5 bodu a Tom Isted 88. V druhom kole sa Godziekovi podarilo svoje skóre vylepšiť na konečných 93,5 bodov, čo však na prvú jazdu Johanssona nestačilo.

Godziek predviedol v druhej jazde triky ako napríklad triple tailwhip, cashroll barspin na stepdowne alebo twister no hander.

Emil Johansson šiel druhú jazdu na istotu, keďže mal najvyššie skóre a radoval sa z víťazstva.

Po pretekoch sa vyjadril: „Všetci pretekáme kvôli tomu, že radi prekonávame svoje limity a posúva nás to ďalej. Je skvelé byť súčasťou tohto kolotoča a súčasťou progresu v našom športe. Každý sa zdokonaľuje a to je na súťažiacg najlepšie.“