Janka Keseg Števková a Martina Krahulcová potvrdili formu ďalším 5. miestom na pretekoch Cape Epic

V šiestej etape najznámejších etapových pretekov na horských bicykloch boli najrýchlejšími v ženskej kategórii Kim Le Court a Vera Looser. Medzi mužmi boli znova najrýchlejší Matt Beers a Christopher Blevins.
Matúš Bušík

Slovenské pretekárky Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou sa v silnej konkurencii najznámejších etapových pretekov Cape Epic nestratia a potvrdzujú svoju formu.

Už v štvrtej etape po sebe skončili na solídnom 5. mieste a rovnaká priečka im patrí aj v celkovom hodnotení.

Šiestu 78 km dlhú etapu s prevýšením 2 300 metrov zvládli slovenské pretekárky v čase 5:13:22,4 a na víťazky Kim Le Court a Veru Looser stratili v cieli 43:19,5 min.

Na druhom mieste skončili Sofia Gomez Villafane s Kateřinou Nash, ktoré mali v cieli manko necelýchh 13 minút a tretie boli Greete Steinburg s Monicou Yulianou Calderon Martinez.

V mužskej kategórii sa späť na najvyššiu priečku vrátili Matt Beers s Chritopherom Blevinsom, ktorí dosiahli čas 3:26:48,9 a pred druhými Ninom Schurterom a Andrim Frischknechtom mali v cieli náskok niečo cez 4 minúty.

Na treťom mieste sa umiestnili Alban Lakata s Axelom Roudil-Cortinatom.

Mimoriadne napínavý bude súboj o celkové víťazstvo v mužskej kategórii, keďže Beers s Blevinsom strácajú na lídrov Schurtera s Frischknechtom len 1:32 min. Celkovo tretí obhajcovia prvenstva Egger s Baumom strácajú na lídrov 5:32.

Zajtra je na pláne posledná 7. etapa s dĺžkou 80 km a prevýšením 2 400 metrov.

Janka Keseg Števková a Martina Krahulcová (8capital) na Cape Epic 2023

• Prológ (27 km / 750 m): 4. miesto – 01:24:31 (+5:34)
  • 1. etapa (98 km / 2550 m): 7. miesto – 05:28:12.1 (+00:30:25.7)
  • 2. etapa (116 km / 1850 m): 4. miesto –  05:50:46.2 (+00:22:03.6)
  • 3. etapa (100 km / 2300 m): 5. miesto – 05:32:06.3 (+00:32:23.7)
  • 4. etapa (47 km / 875 m): 5. miesto – 02:24:27.6 (+00:14:55.4)
  • 5. etapa (102 km / 2450 m): 5. miesto – 05:56:56.4 (+00:33:09.9)
  • 6. etapa (78 km ( 2300 m): 5. miesto – 05:13:22.4 (+00:43:19.5)

Kompletné výsledky etapy, ako aj priebežné celkové poradie nájdete na stránke epic-series.com.