Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Primož Roglič opäť porazil Evenepoela a v náročnom stúpaní vyhral 5. etapu Okolo Katalánska

Evenepoel stratil v záverečných 50 metroch až 6 sekúnd na Rogliča, ktorý si zvýšil náskok vo vedení v celkovom hodnotení na 10 sekúnd pred majstrom sveta.
Martin Sarvaš

Primož Roglič (Jumbo-Visma) vyhral už druhú etapu na pretekoch Okolo Katalánska, keď v závere rozhodujúceho stúpania piatej etapy dokázal poraziť najväčšieho rivala Remca Evenepoela (Soudal-Quickstep).

V stúpaní na vrchol La Port (8,6km / 8,8%) zaútočil Roglič tesne pred cieľom, 100 metrov od cieľovej čiary, a to mu v strmom dojzade so sklonom až do 20% stačilo na to, aby si v záverečných 50 metroch vytvoril ešte 6-sekundový náskok pred majstrom sveta. Na treťom mieste skončil João Almeida (UAE Team Emirates).

Spolu s bonusovými sekundami získal Roglič celkovo 10-sekundový náskok pred Evenepoelom vo vedení celkového hodnotenia, zatiaľ čo na tretie miesto sa posunul Almeida, ktorý zaostáva za lídrom o 1:02 minúty.

„Stále sa vraciam a bolo to už dávno, čo som sa v pretekoch takto snažil. Som veľmi šťastný. Ako som povedal prvý deň, 300 alebo 500 metrov stúpania bolo dosť – ale zlepšuje sa to a teraz si to užívam,“ povedal po výhre Roglič.

„Bude to ešte ťažké, máme pred sebou ešte dva dni,“ dodal slovinský pretekár.

Záverečný kilometer:

Výsledky 5. etapy Okolo Katalánska 2023

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu