Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Inzercia

Vyberáme detskú cyklosedačku s Thule

Potreby rodičov aj ich detí bývajú veľmi rozmanité a rovnako pestrá je aj škála bicyklov. Preskúmajte s Thule možnosti, ktoré sortiment detských cyklosedačiek ponúka. Potom už bude hračka vybrať to najlepšie riešenie, presne pre vašu rodinu.
Biker
Vyberáme detskú cyklosedačku s Thule

Iné umiestnenie, iné možnosti

Podľa miesta upevnenia je možné cyklosedačky rozdeliť na predné, ktoré sa montujú na predstavec riadidiel a zadné, ktoré sa upevňujú na zadný rám kolesa alebo na nosič.

Predné sedačky umožňujú rodičom ľahkú kontrolu dieťaťa počas jazdy, zadné cyklosedačky majú zase väčšiu nosnosť a niektoré modely umožňujú dokonca polohovanie pre väčšie pohodlie pri dlhších jazdách.

Predné detské cyklosedačky, ako je Thule Yepp Nexxt 2 Mini, sa montujú nad predné koleso, majú maximálnu nosnosť 15 kg a sú určené pre deti od 9 mesiacov do 3 rokov veku.

Pozícia dieťaťa pred rodičom umožňuje malému spolujazdcovi byť doslova v prvom rade Vašej dobrodružnej jazdy a Vám poskytuje dobrú stabilitu a možnosť tesnej blízkosti a ľahšieho kontaktu s dieťaťom.

Predné sedačky sú ideálne pre bicykle so vzpriamenou polohou, teda predovšetkým mestské bicykle, elektrobicykle a cruisery. Naopak nie sú vhodné pre cestné bicykle.

Môžete ich doplniť transparentným štítom Thule Yepp Mini Windscreen, ktorý Vášmu parťákovi zaistí nerušený rozhľad a zároveň ho ochráni pred vetrom a hmyzom.

Zadné detské cyklosedačky Thule sú navrhnuté a testované pre deti od 9 mesiacov do 6 rokov veku s maximálnou hmotnosťou 22 kg.

Popri vyššej nosnosti majú oproti predným cyklosedačkám tiež väčšiu sedaciu plochu a poskytujú tak aj starším deťom dostatok pohodlia. V pozícii za rodičom je malý spolujazdec tiež lepšie chránený pred nepriaznivým počasím.

Zadné sedačky montované na nosič, napríklad Thule Yepp 2 Maxi, sa perfektne hodia pre mestské bicykle a elektrobicykle. Je ale dôležité overiť rozmery a nosnosť nosiča, ktorá musí byť väčšia ako 25 kg. Upevnenie sedačky na vhodný nosič je už potom veľmi jednoduchou záležitosťou.

Pre bicykle bez nosiča sú vhodné zadné sedačky s montážou na rám, konkrétne sedlovú trubku. Medzi tieto patrí napríklad cyklosedačka Thule RideAlong 2.

Tento typ sedačky je možné používať na cruiseroch, cestných a horských bicykloch. Ich výhodou je odpruženie pri jazde terénom.

Zadné sedačky s upevnením na rám sa nehodia pre karbónové bicykle, celoodpružené bicykle alebo bicykle s tenkým rámom (pod 15 mm).

Pohodlné, pohodlnejšie, najpohodlnejšie!

Asi každý rodič si už niekedy vypočul, že jeho dieťa rastie ako z vody. Pri výbere cyklosedačky však tento fakt rozhodne neberte na ľahkú váhu. Vyberajte taký produkt, ktorý sa Vašim rastúcim deťom dokáže priebežne prispôsobovať.

Všetky detské cyklosedačky Thule majú nastaviteľné nožné opierky a remienky na uchytenie topánok a tiež nastaviteľné bezpečnostné pásy a dokážu tak Vašim ratolestiam poskytovať vždy dostatok pohodlia.

Detské cyklosedačky Thule RideAlong 2 majú navyše polohovaciu funkciu a umožňujú tak dieťaťu pohodlné zdriemnutie počas jazdy.

Predné detské cyklosedačky je možné dovybaviť už spomínaným ochranným štítom alebo mäkkou opierkou hlavy s plyšovou hračkou, ktorú je možné umiestniť na predné madlo cyklosedačky. Dieťa si tak počas jazdy môže pohodlne oprieť hlavu alebo sa pri dlhších cestách spoľahlivo zabaví.

Bezpečnosť bez kompromisov

Pri jazde s dieťaťom v detskej cyklosedačke je vždy dobré dbať na zvýšenú opatrnosť, ale aj pri dodržaní pravidiel cestnej premávky a všetkej opatrnosti sa môžete dostať do nebezpečnej situácie.

Preto by pri výbere cyklosedačky mala byť kvalita prevedenia a plnenia bezpečnostných noriem rozhodujúcim faktorom.

Každá detská cyklosedačka Thule s rezervou plní najprísnejšie medzinárodné bezpečnostné normy bez kompromisov v oblasti pohodlia a funkčnosti.

Cyklosedačky sú vybavené nastaviteľným pásom zaisteným bezpečnostnou sponou s detskou poistkou, sú polstrované a spoločne s materiálmi tlmiacimi nárazmi zaručujú plynulú a pohodlnú jazdu aj na tých najdlhších cestách.

Detská cyklosedačka alebo vozík za bicykel?

Pokiaľ radi kombinujete rôzne aktivity, sú skvelou alternatívou k detským cyklosedačkám multifunkčné vozíky za bicykel, ktoré môžu slúžiť pre štyri aktivity – cyklistika, beh, prechádzky alebo bežecké lyžovanie.

Multifunčné vozíky Thule sú štandardne vybavené dodatočným úložným priestorom, kam môžete uložiť desiatu, náhradné oblečenie a ďalšie nevyhnutnosti pre Vaše výpravy za dobrodružstvom.

www.thule.com

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu