Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S DVOJBALENÍM TRENIEK MEATLFLY IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tím Cofidis pre rok 2023

V roku 2023 bude mať Cofidis mužský tím UCI World Tour s tridsiatimi jazdcami, kontinentálny ženský tím UCI s dvanástimi jazdkyňami a paracyklistickú štruktúru desiatich jazdcov.
Matúš Bušík
Tím Cofidis pre rok 2023

Ambície

Po zotrvaní vo World Tour sa mužský tím pokúsi dosiahnuť aspoň 10. miesto vo svetovom rebríčku a bude sa spoliehať na svojich lídrov Guillauma Martina, Benjamina Thomasa, Jesusa Herradu alebo Bryana Coquarda.

Pre ženy bude táto 2. sezóna prebiehať v duchu potvrdenia s niekoľkými „novickami“, ktoré doplnia tím a pomôžu získať nové skúsenosti.

Pre paracyklistický tím bude cieľom potvrdiť 26 víťazstiev získaných v roku 2022.

Nový ženský tím Cofidis bude mať pre sezónu veľmi silný tím. Bude pozostávať okrem iných z talentovanej Rachel Neylanovej (Austrália), striebornej z majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike 2012 a Pernille Mathiesenovej (Dánsko), európskej šampiónky do 23 rokov v pretekoch s hromadným štartom, ako aj v časovke v roku 2017.

Okrem nových cyklistiek v tíme sa objavili aj nové dresy či bicykle.

Dresy

Nový dres tímu Cofidis.

Po úspešnom roku spolupráce s Van Rysel prepracovali dres tak, aby pôsobil aj štýlovo. Nový dizajn dresu reinterpretuje predchádzajúci, no má „digitálnejší“ vzhľad vďaka zrnitosti potlače a trhaných textúr.

Zachované boli prvky ako červené odtiene dresu, biele rukávy, čierne šortky a vertikálna značka Cofidis. Hneď vedľa nášho loga sa nachádzajú logá našich partnerov. Na šortkách, samozrejme, tiež nesmie chýbať logo Cofidis.

Bicykle

Nový bicykel od Look, špeciálne pre tím Cofidis.

Tím Cofidis prešiel z bicyklov od De Rosa späť k skupine Look, partnerom z rokov 2009 až 2014.

Francúzsky bicykel Cannondale kombinujúci ľahkosť a aerodynamiku, ktorý budú používať naši cyklisti, je novou pomocou pre náš tím.

Cédric Vasseur, generálny riaditeľ tímu Cofidis, povedal: „Sme hrdí na to, že môžeme jazdiť na 100 % francúzskych high-tech produktoch.“

Aerodynamické vlastnosti tohto bicykla sa začínajú na riadidlách. Podobne ako Look 795 Blade RS, aj tento nový bicykel má integrovaný kokpit, ale s úplne integrovanou kabelážou namiesto odvádzania brzdových hadíc pod predstavec. Má tiež centrálne inštalovaný predný držiak počítača.

Tento cestný bicykel s kotúčovými brzdami je vybavený súpravou Shimano Dura-Ace R9200 Di2 a podobne ako v roku 2022 bude Cofidis používať kolesá Corima (súčasť cyklistickej skupiny Look).

Aktuality

16:25 Bosch eBike Systems a Tektro rozvíjajú spoluprácu v oblasti ABS.

Systémy ABS pre elektrobicykle predídu nehodám.

15:50 Birell BikeFest 2023: Registrácia na preteky je spustená.

Najväčšia bike udalosť sa pomaly blíži a vy už sa môžete registrovať na jednotlivé preteky!

15:16 Na pretekoch Okolo Flámska bude rovnaká prémia pre mužov aj ženy.

Organizátori pretekov sa rozhodli odmeniť víťazov a víťazky pretekov klasiky Okolo Flámska rovnakou prize money. Víťazi dostanú 20 000 €.

14:55 Primož Roglič sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Katalánska.

Poslednú etapu však vyhral Belgičan Remco Evenepoel po niekoľkých útokov v kopcovitom teréne v závere etapy.

13:57 Fotogaléria: 100 najlepších fotografií z Cape Epic 2023.

Najlepšie momenty z najznámejších etapových pretekov horskej cyklistiky Cape Epic.

Zavrieť reklamu