Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tím Cofidis pre rok 2023

V roku 2023 bude mať Cofidis mužský tím UCI World Tour s tridsiatimi jazdcami, kontinentálny ženský tím UCI s dvanástimi jazdkyňami a paracyklistickú štruktúru desiatich jazdcov.
Matúš Bušík
Tím Cofidis pre rok 2023

Ambície

Po zotrvaní vo World Tour sa mužský tím pokúsi dosiahnuť aspoň 10. miesto vo svetovom rebríčku a bude sa spoliehať na svojich lídrov Guillauma Martina, Benjamina Thomasa, Jesusa Herradu alebo Bryana Coquarda.

Pre ženy bude táto 2. sezóna prebiehať v duchu potvrdenia s niekoľkými „novickami“, ktoré doplnia tím a pomôžu získať nové skúsenosti.

Pre paracyklistický tím bude cieľom potvrdiť 26 víťazstiev získaných v roku 2022.

Nový ženský tím Cofidis bude mať pre sezónu veľmi silný tím. Bude pozostávať okrem iných z talentovanej Rachel Neylanovej (Austrália), striebornej z majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike 2012 a Pernille Mathiesenovej (Dánsko), európskej šampiónky do 23 rokov v pretekoch s hromadným štartom, ako aj v časovke v roku 2017.

Okrem nových cyklistiek v tíme sa objavili aj nové dresy či bicykle.

Dresy

Nový dres tímu Cofidis.

Po úspešnom roku spolupráce s Van Rysel prepracovali dres tak, aby pôsobil aj štýlovo. Nový dizajn dresu reinterpretuje predchádzajúci, no má „digitálnejší“ vzhľad vďaka zrnitosti potlače a trhaných textúr.

Zachované boli prvky ako červené odtiene dresu, biele rukávy, čierne šortky a vertikálna značka Cofidis. Hneď vedľa nášho loga sa nachádzajú logá našich partnerov. Na šortkách, samozrejme, tiež nesmie chýbať logo Cofidis.

Bicykle

Nový bicykel od Look, špeciálne pre tím Cofidis.

Tím Cofidis prešiel z bicyklov od De Rosa späť k skupine Look, partnerom z rokov 2009 až 2014.

Francúzsky bicykel Cannondale kombinujúci ľahkosť a aerodynamiku, ktorý budú používať naši cyklisti, je novou pomocou pre náš tím.

Cédric Vasseur, generálny riaditeľ tímu Cofidis, povedal: „Sme hrdí na to, že môžeme jazdiť na 100 % francúzskych high-tech produktoch.“

Aerodynamické vlastnosti tohto bicykla sa začínajú na riadidlách. Podobne ako Look 795 Blade RS, aj tento nový bicykel má integrovaný kokpit, ale s úplne integrovanou kabelážou namiesto odvádzania brzdových hadíc pod predstavec. Má tiež centrálne inštalovaný predný držiak počítača.

Tento cestný bicykel s kotúčovými brzdami je vybavený súpravou Shimano Dura-Ace R9200 Di2 a podobne ako v roku 2022 bude Cofidis používať kolesá Corima (súčasť cyklistickej skupiny Look).

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu