Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Galéria: Red Bull Medellín Cerro Abajo 2023

Druhé preteky v sérii mestských zjazdov Red Bull Cerro Abajo vyhral kolumbijský pretekár Juanfer Veléz, ktorý má pred posledným kolom 42 bodový náskok na Tomáša Slavíka v celkovom hodnotení.
Matúš Bušík

Víťaz pretekov Vélez povedal: „Neviem, kde som získal náskok takmer dvoch sekúnd na konkurentov. Išiel som tak rýchlo, ako som mohol, a dal som do toho všetko. To mi dáva veľa sebavedomia pre Mexiko a som z toho nadšený.“

Vélez teraz preskočil svojho rivala Slavíka a získal celkové vedenie v sérii mestských zjazdov o 42 bodov, ktorý si prinesie do tretieho a posledného kola v Guanajuate v Mexiku v sobotu 25. marca.

Red Bull Medellín Cerro Abajo Red Bull Medellín Cerro Abajo Red Bull Medellín Cerro Abajo

Tomáš Slavík sa po pretekoch vyjadril: „Red Bull Medellín Cerro Abajo bola jedna z najšialenejších vecí, aké som kedy šiel. Ultimátna skúsenosť. Na motogp sekcii som sa oprel zadným kolesom do plotu, ktorý mi prerazil pneumatiku a posledných 30 sekúnd trate som šiel na prázdnom kolese s cushcore, čo ma pripravilo o šance na víťazstvo.“

„Nakoniec je z toho 6. miesto, ale so svojím výkonom som spokojný. Rýchlosť mám, techniku tiež, akurát to nevyšlo. Ideme ďalej, 2. miesto v celkovom hodnotení série a máme pred sebou finále, o tri týždne v Mexiku. Vraciam sa späť do Česka, kde budem trénovať a strašne sa teším.“ Zhodnotil preteky a plány do najbližších dni Slavík.

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu