Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Pedále Crankbrothers Mallet Trail majú širší postoj a klietku s pinmi

Mallet Trail sú určené na jazdu po trailoch, prípadne gravel.
Matúš Bušík
Pedále Crankbrothers Mallet Trail majú širší postoj a klietku s pinmi

Pedále Crankbrothers Mallet Trail sú najnovším prírastkom v rade pedálov značky, ktorý sa zameraním nachádza medzi modelmi Candy a Mallet E.

Ako už názov napovedá, pedále Crankbrothers Mallet Trail sú určené na trailové jazdenie, hoci výrobca uvádza, že prvky pedálov boli optimalizované aj pre gravel jazdu.

Mallet Trail budú stáť 179,99 eur a budú k dispozícii vo farbách fialová, čierna a „champagne“ (zlatá).

Pedále majú byť dostupné koncom marca.

Širší postoj

Crankbrothers uvádzajú, že veľkosť a platforma pedálov boli optimalizované pre trailové a gravel jazdenie..

Dlhšie vreteno sa používa na zväčšenie šírky postoja , výsledkom čoho je 57 mm Q-faktor v porovnaní s 52 mm na pedáloch Candy.

Spoločnosť uvádza, že to má za výsledok zvýšenie rýchlosti a stability a zároveň pridáva väčšiu vôľu topánok okolo reťazových vzpier.

Na oboch stranách predálov sa nachádzajú nastaviteľné piny, ktoré zlepšia priľnavosť a kontakt medzi pedálmi a topánkou.

Pedále majú charakteristický bezklipový systém, ktorý pripomína metličku na šľahanie a podľa toho ho aj pomenovali „eggbeater“.

Ten umožňuje zacvaknutie pedálov zo štyroch strán a rôzne možnosti nastavovania.

Spoločnosť Crankbrothers tvrdí, že tento systém má vynikajúcu schopnosť odstraňovania blata, pretože „eggbeater“ sa dokáže otáčať v pedálovej klietke, na rozdiel od iných pedálov na horských bicykloch , ktoré majú pevné telo pedálu.

Nastaviteľné trakčné podložky

Podobne ako pri iných pedáloch spoločnosti Crankbrothers, trakčné podložky sú na oboch stranách pedálov pre dodatočný výkon pedálov.

Dodáva sa vyššia sada, ktorá vám umožní prispôsobiť pedále v závislosti od hĺbky zarážky vašej obuvi.

Hliníková koncovka so šesťhranným kľúčom umiestnená na vonkajšej strane pedálu zlepšuje odolnosť a zároveň zachováva ľahký prístup k vnútorným častiam pedálu pri ich servise.

Značka hovorí, že Mallet Trail obsahujú prémiové ložiská a využívajú systém dvojitého tesnenia, ktorý chráni vnútorné časti pred vodou a štrkom.

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu