Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Náboje Hope Pro 5 majú prepracované západky, vylepšené tesnenia a vyššiu odolnosť

Dostupné budú v niekoľkých farebných prevedeniach a nahrádzajú model Pro 4.
Matúš Bušík
Náboje Hope Pro 5 majú prepracované západky, vylepšené tesnenia a vyššiu odolnosť

Nový rad nábojov Hope Pro 5 nahrádza predchodcu Pro 4. Oproti týmto nábojom majú nové Pro 5 lepšie utesnenie proti vonkajším vplyvom, menší odpor, vyššiu odolnosť.

Náboje Hope’s Pro, ktoré sú známe svojou jednoduchosťou a spoľahlivosťou, sú obľúbenou voľbou medzi výrobcami kolies určenými na horské bicykle.

Náboje Pro 5 budú dostupné v 24, 28, 32 a 36 dierových variantoch a čo je najdôležitejšie, budú vyrábané vo viacerých farbách, konkrétne červenej, oranžovej, čiernej, fialovej, striebornej a modrej.

Predný náboj sa bude predávať za 95 £ a zadný za 220 £. Hope bude ponúkať aj zostavy kolies s novým nábojom, pričom predné kolesá začínajú od 190 £ a zadné od 310 £. Medzinárodné ceny ešte len budú zverejnené.

Náboje budú dostupné od marca.

Detaily Hope Pro 5

 

V spoločnosti Hope sa zamerali na zníženie odporu v hnacom mechanizme náboja. Náboje majú nové labyrintové tesnenie s nulovým odporom a vylepšený západkový mechanizmus.

Labyrintové tesnenia sú navrhnuté tak, aby zabránili vniknutiu nečistôt, čo by malo zlepšiť životnosť ložísk.

V náboji Hope Pro 5 zvýšili počet zubov v západkovom mechanizme zo 44 na 108. Dosiahlo sa to použitím offsetového dizajnu náboja so šiestimi západkami, kde sú naraz zapojené tri západky. Pre porovnanie, Pro 4 používal štyri západky.

Značka tvrdí, že to znamená rýchly pocit z jazdy na trailoch a zároveň udržiava spätný ráz pedálov na prijateľnej úrovni.

Hope uvádza, že západky sú vyrobené z kalenej ocele pre lepšiu pevnosť a pružina je širšia pre vyššiu stabilitu a lepšiu odolnosť.

Puzdro náboja tiež prešlo estetickou úpravou a profil údajne umožňuje použitie väčších ložísk, tak aby vyhovovali najnovším štandardom.

Rovnako ako ostatné produkty Hope, aj Pro 5 je plne servisovateľný a prestaviteľný.

Okrem 6-dierového uchytenia je Pro 5 k dispozícii aj s uchytením kotúča Center Lock. K dispozícii je tiež náboj špeciálne pre elektrické bicykle, ktorý má byť ešte odolnejší.

Aktuality

11:39 Strávil som týždeň s Petrom Saganom na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Včera 10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Zavrieť reklamu