Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S DVOJBALENÍM TRENIEK MEATLFLY IBA ZA 19,80€!
Inzercia

NILIO prináša nové možnosti ako piť pivo bez výčitiek pre športovcov a aktívnych ľudí

NILIO je prvý nealkoholický pivovar na Slovensku, ktorý v roku 2020 vznikol v Liptovskom Mikuláši a je spojením špičkovej vedy a poctivého remesla. Tento pivovar si dáva záležať na vysokej kvalite vstupných surovín, tradičnej výrobe varením a vysokým obsahom vitamínov i minerálov.
Matúš Bušík
NILIO prináša nové možnosti ako piť pivo bez výčitiek pre športovcov a aktívnych ľudí

Spojenie špičkovej vedy a poctivého remesla

NILIO varí nealkoholické pivá tradičným remeselným spôsobom, pričom pri varení používa  špeciálny kmeň kvasiniek. Tento kmeň kvasiniek má defektný gén, ktorý spôsobuje, že kvasinky nevedia využiť maltózu ako cukor, ktorý je v mladine najviac zastúpený a produkujú prírodný glycerol.

Následne ovplyvňuje biochemické cykly glykolýzy a anaeróbneho kvasenia. Vhodným nastavením procesov NILIO docielilo, že alkohol v ich nealkoholických pivách bol zastabilizovaný na hranici 0,1-0,2%.

Nilio Nilio Nilio

Vďaka poctivému remeselnému spracovaniu a špičkovej vede sú nealkoholické pivá NILIO charakteristické plnou chuťou a vôňou.

Naopak, vo väčšine komerčných pivovarov je proces výroby nealkoholických pív spojený s destilačnou metódou odstraňovania alkoholu spojeným s riedením alkoholického piva.

Následne sa v majorite do týchto pív pridávajú sladidlá, najčastejšie vo forme glukózovo-fruktózového sirupu, ktorý pri konzumácií vo väčšej miere môže viesť k tukovateniu pečene, v extrémnych prípadoch až takzvanej nealkoholickej cirhóze pečene.

Nealko, ktoré chutí ako pivo

Nilio

NILIO sa stalo jedinečným zástupcom na slovenskom trhu, ktorý zákazníkom dodáva produkt s výbornou chuťou i vôňou a preukázateľnými zdravotnými benefitmi.

Ich nealkoholické pivá sú na nerozoznanie od chuti alkoholických pív, avšak neobsahujú alkohol. Práve alkohol má negatívny vplyv na ľudský organizmus, čo preukázateľne dokázali mnohé vedecké publikácie.

Všetky pivá NILIO sú vyrobené výlučne z prírodných surovín, a v žiadnom procese výroby nepoužíva syntetické látky. Preto sa ich nealkoholické pivá vyznačujú plnou chuťou, ktorá je charakteristická pre moderné remeselné pivá.

Remeselný pivovar z Liptovského Mikuláša je zároveň držiteľom celosvetovej certifikácie VEGAN.

„VEGAN pre nás predstavuje zdravý, udržateľný životný štýl a podčiarkuje použitie výlučne prírodných surovín bez syntetických látok. Preto sme hrdí, že svet NILIO sa prirodzene stretol so svetom VEGAN a spoločne vyznávajú rovnaké hodnoty“ dodáva Matúš Kozina, riaditeľ pivovaru NILIO.

Prvé Izotonické pivo na slovenskom trhu

Nilio

Najlepším príkladom záväzku NILIA k zdravému životnému štýlu sa stalo nealkoholické pivo, ktoré vzniklo ako tretí produkt pivovaru z Liptovského Mikuláša.

Aj preto si získalo príznačný názov: GREAT WARRIOR alebo tiež v slovenčine veľký bojovník.

GREAT WARRIOR má ako prvé nealkoholické pivo na slovenskom trhu izotonické vlastnosti, čo znamená, celková osmotická aktivita molekúl v tomto nápoji simuluje osmotickú aktivitu krvnej plazmy.

Tento jav má za následok správnu hydratáciu a zároveň nedochádza k prudkému nárastu glykemického indexu ako to môže byť pri pivách alkoholických prípadne intenzívne sladených nápojoch.

Pivo, ktoré uvoľňuje energiu postupne

Nilio

Neposledným ale významným atribútom je fakt, že všetky nealkoholické pivá Nilio sú rmutované pri vysokých teplotách, kedy je účinok sladových enzýmov tvoriacich jednoduché cukry (glukóza, fruktóza, príp. maltóza) potlačený a tvoria sa najmä dlhoreťazcové cukry ako maltotrióza, dextríny a oligosacharidy.

Dlhoreťazcové cukry v pivách NILIO tvoria až 80 % z celkového súčtu cukrov a práve preto energia, ktorú získate pitím nealkoholických pív NILIO sa uvoľňuje postupne.

Suchý Február s nealko pivami NILIO

Nilio

Pre všetkých, ktorí sa rozhodli venovať Február bez alkoholu sme v pivovare NILIO vytvorili špeciálne akcie, o ktorých sa dozviete viac na našich sociálnych sieťach.

Tešíme sa aj spolupráci s podcasterom Denisom Kováčom – Mozgová atletika, ktorý venuje celý Február téme alkoholu a traja z vás môžu vyhrať pitný režim od NILIO na celý mesiac.

Pre fanúšikov sme vytvorili na webe www.nilio.sk pivnú mapu kde si môžu nájsť najbližšie miesto, kde si pivo NILIO môžu kúpiť.

www.nilio.sk

Aktuality

16:25 Bosch eBike Systems a Tektro rozvíjajú spoluprácu v oblasti ABS.

Systémy ABS pre elektrobicykle predídu nehodám.

15:50 Birell BikeFest 2023: Registrácia na preteky je spustená.

Najväčšia bike udalosť sa pomaly blíži a vy už sa môžete registrovať na jednotlivé preteky!

15:16 Na pretekoch Okolo Flámska bude rovnaká prémia pre mužov aj ženy.

Organizátori pretekov sa rozhodli odmeniť víťazov a víťazky pretekov klasiky Okolo Flámska rovnakou prize money. Víťazi dostanú 20 000 €.

14:55 Primož Roglič sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Katalánska.

Poslednú etapu však vyhral Belgičan Remco Evenepoel po niekoľkých útokov v kopcovitom teréne v závere etapy.

13:57 Fotogaléria: 100 najlepších fotografií z Cape Epic 2023.

Najlepšie momenty z najznámejších etapových pretekov horskej cyklistiky Cape Epic.

Zavrieť reklamu