Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tomáš Slavík vyhral preteky Red Bull Valparaíso Cerro Abajo 2023 (+záznam)

Český jazdec Tomáš Slavík už po tretíkrát vyhral najznámejší mestský zjazd v Čile. Od druhého najrýchlejšieho mal v cieli obrovský náskok takmer 1,5 sekundy.
Matúš Bušík
Tomáš Slavík vyhral preteky Red Bull Valparaíso Cerro Abajo 2023 (+záznam)

Red Bull Valparaíso Cerro Abajo v Čile je najznámejšie podujatie v rámci mestských zjazdov a každoročne patrí k obľúbeným podujatiam.

Slovenský fanúšik horskej cyklistiky si určite spomenie, že toto podujatie vyhral aj Filip Polc, dokonca štyrikrát.

Trať vo Valparaíse je dlhá, strmá, rýchla a dosť nebezpečná a na to takmer doplatil aj neskorší víťaz Tomáš Slavík. Ten si pri poslednej tréningovej jazde poranil členok a nebolo jasné, či sa vôbec postaví na štart pretekov.

Tomáš sa však po ošetrení na štart predsa len postavil. Jazdcov čakali dve merané jazdy, pričom prvá určovala poradie jazdcov vo finále.

Zdroj: Red Bull Content Pool

Slavík v prvej jazde aj s bolestivým členok predviedol perfektný výkon a zaradil sa na priebežné tretie miesto.

Vo finále predviedol perfektnú a rýchlu jazdu a priebežne sa zaradil na vedúcu pozíciu s časom 2:16.815, čo bol čas až o 3 sekundy lepší, ako dosiahol priebežne prvý pretekár.

Na štarte už zostávali iba dvaja jazdci Lucas Borba a víťaz kvalifikácie Juan Fernando Vélez. Lucas Borba robí počas jazdy niekoľko chýb a do cieľa dorazil so stratou 1,5 sekundy.

Posledným štartujúcim bol Juan Fernando Vélez, ktorý však na vynikajúci čas Tomáša Slavíka nedokázal reagovať a v cieli ho vidíme so stratou 1,485 sekundy.

Red Bull Valparaíso Cerro Abajo 2023
Foto: Red Bull Content Pool

Tomáš Slavík sa po tretíkrát stal víťazom Red Bull Valparaíso Cerro Abajo. Uvidíme, či mu forma vydrží aj v ostatných mestských zjazdoch. Ďalší je na programe 4. marca v kolumbijskom Medellíne.

Tomáš sa po pretekoch vyjadril: „Skvelý víkend za nami, je neuveriteľné, že sa mi podarilo vyhrať aj po nešťastnom zranení väzov v členku. Keď sa to stalo, začal som premýšľať nad ďalším ročníkom. Nakoniec som sa postavil na štart a snažil sa zo seba vydať maximum, dupal do pedálov keď to šlo a išiel na hrane.“

„Viete ak je cesta za víťazstvom ťažká, o to lepšie potom víťazstvo chutí,“ dodal Tomáš Slavík nakoniec.

Záznam pretekov Red Bull Cerro Abajo (víťazná jazda Tomáša Slavíka od 1:36:20):

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu