Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Devinci Global Racing odhalili plány a očakávania na rok 2023

Devinci Global Racing vstúpi do novej sezóny s trojicou jazdcov Georgia Astle, Evan Wall, and Greg Callaghan.
Matúš Bušík
Devinci Global Racing odhalili plány a očakávania na rok 2023

Greg Callaghan je írsky majster v endure a v sezóne 2023 bude opäť spoločne s Devinci Global Racing pretekať na podujatiach UCI Enduro World Cup (EDR) a taktiež na vybraných európskych podujatiach.

Evan Wall zo Squamishu zaháji v tomto tíme svoju druhú sezónu a jeho cieľmi v sezóne bude získať čo najviac umiestnení v Top 15 na pretekoch EDR, pričom sa bude účastniť aj na podujatiach ako je napríklad Crankworx vo Whistleri.

V Devinci Global Racing bude jazdiť aj Georgia Astle, ktorá je doma vo Whistleri. Tá sa bude zameriavať hlavne na freeride podujatia, Crankworx a mediálne výstupy, okrem toho by sa mala zúčastniť aj pretekov EDR.

„O pár mesiacov odštartuje moja štvrtá sezóna s Devinci Global Racing. Bola to dobrá zima, čo sa týka tréningu, trénoval som najmä v írskom bahne. Cítim sa byť pripravený na preteky.“

Je fajn, že v tíme sa toho veľa nezmenilo a budeme jazdiť s vecami, ktoré dobre poznám a taktiež ľudia v tíme sú skvelí. Pribudlo niekoľko nových sponzorov, z čoho mám úprimnú radosť a na našich bicykloch bude len to najlepšie a to isté platí aj o tíme,‘‘ povedal Greg Callaghan.

„V tíme Devinci budem už 5. rok a som nadšená rovnako ako v prvý deň so značkou. Pripravujeme sa na ďalšiu skvelú sezónu a teším sa na novinky, ktoré sú pre nás v tíme nachystané!‘‘ Vyjadrila sa Georgia Astle.

„Veľmi sa teším na ďalší rok strávený s touto posádkou! Zmeny, ktoré sme urobili sú skvelé a ja som pripravený odpáliť to už v marci!“ – Evan Wall

Nová sezóna, noví sponzori

V roku 2023 bude DGR spolupracovať s dvoma novými partnermi: americkým výrobcom bŕzd Hayes a SendHit – francúzsku značku špecializujúcu sa na chrániče rúk a ďalšie inovatívne produkty. Hayes je ikonická značka, ktorá pred viac ako 25 rokmi patrila k priekopníkom v oblasti hydraulických kotúčových bŕzd.

Túto sezónu budú Geo, Evan a Greg jazdiť na svojich bicykloch najnovší produkt Hayes, Dominion.

„My v Hayes sme nadšení, že sme sa pustili do spolupráce s tímom Devinci a dúfame, že to bude prvý rok z mnohých, kde budú Hayes a Devinci spoločne dosahovať stále vyššie ciele. Môže to znieť zvláštne, že sa snažíme tím zrýchliť brzdením, ale veríme, že aj to je kľúč k úspechu.“

„Aj keď sú komponenty, ktoré dodávame malé, naša účasť je pre nás všetkých tu v Hayes veľkou vecou a budeme usilovne pracovať na tom, aby tieto malé súčiastky mali čo najväčší vplyv. Máme pred sebou fantastickú spoločnú sezónu,“ povedal Joshua Riddle, marketingový manažér v Hayes.

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu