Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tím YT Mob sa vracia k pretekaniu aj s Jackom Moirom

Jack Moir prestúpil do znovuzrodeného tímu YT Mob. Ten sa na scénu vráti znova po roku s odlišnou filozofiou a poskytne svojim jazdcom vybrať si ľubovoľné komponenty na svoje bicykle.
Matúš Bušík

Donedávna bol tím YT Mob vyslovene pretekárskym tímom značky YT. V roku 2021 však ohlásili koniec a počas sezóny 2022 sme tento tím nevideli na profesionálnej scéne.

V tlačovej správe tímu YT Mob sa uvádza, že po ročnej odlmke sa tím YT Mob vracia späť do kolotoča pretekov a svoju pozornosť chce upriamiť aj na iné odvetvia cyklistiky než tie pretekárske.

YT Mob v nadchádzajúcej sezóne bude tvoriť množstvo jazdcov a ambasádorov naprieč disciplínami. Od freerideu cez slopestyle, až po tých najrýchlejších enduro a zjazdových pretekárov. Podľa predstaviteľov tímu to umožní značke uberať sa rôznymi smermi a šíriť posolstvo radosti z jazdenia.

V tejto novej fáze YT MOBsa tím pokúsi vystúpať na najvyšší stupienok v disciplíne enduro. Pre nemeckú značku neexistujú žiadne polovičné méty a ich nový enduro tím nie je výnimkou.

Zdroj: YT Industries

Pre rok 2023 sa rozhodli podpísať jazdcov, ktorí patria k tým najrýchlejším v seriáli pretekov enduro: Jack Moir skončil celkovo v sérii na 4. mieste, Christian Textor ukončil sezónu 19. miesto v klasifikácii a Kasper Woolley, mladý 22 ročný talentovaný jazdec z Kanady, ktorý mal v minulom roku smolu na zranenia.

Jack Moir prestúpil ku konkurencii z tímu Canyon a k svojmu prestupu sa vyjadril: „Páči sa mi to, čo YT vytvorilo. Nie sú ako iné značky, vďaka čomu mi pripomínajú o čom horská cyklistika v skutočnosti je. Baviť sa! Vytvorili enduro program, ktorý nám jazdcom ponúka podporu vo všetkých možných smeroch. Dokonca máme slobodnú voľbu v komponentoch, takže si skutočne môžem vybrať, to čo mi vyhovuje.“

Zakladateľ YT Industries a vizionár spoločnosti Markus Flossmann o YT Mob hovorí: „Som nadšený redefinovaním YT Mob, vďaka čomu ho posunieme na ďalšiu úroveň. Keďže sme tím založili v roku 2016, vždy bolo naším cieľom rozbehnúť nielen zjazdový program, ale začleniť do neho všetkých našich jazdcov naprieč disciplínami.“

„Návrat k pretekaniu na najvyššej úrovni pre mňa znamená veľa a už sa neviem dočkať začiatku sezóny. Je to naša šanca znova dokázať, že naše bicykle nie sú stvorené len na to, aby ste mohli jazdiť ten najdrsnejší freeride, ale sú schopné vyhrávať aj tie najdôležitejšie preteky,“ pokračuje vo vyjadrení.

„Najviac ma však teší, že sa nám podarilo začleniť našu filozofiu „UNCAGED“ do YT Mob tým, že sme našim jazdcom umožnili vybrať si jedinečné komponenty podľa vlastného výberu. Naši jazdci môžu špecifikovať svoj bicykel na základe výkonu a nie sú nútení jazdiť komponenty len kvôli sponzoringu, takže im nič nebráni v tom, aby podávali čo najlepší výkon. Som veľmi hrdý, že sme jedinou značkou, ktorá ponúka túto výhodu svojim jazdcom“ – Markus Flossman, zakladateľ a CVO YT Industries.

Kompletný zoznam jazdcov tímu YT Mob: Jack Moir, Christian Textor, Kasper Woolley, Oisin O’Callaghan, Sian A’Hern, Erik Fedko, Graham Agassiz, Dylan Stark, Ethan Nell, Bienvenido Alba, Dakoda Osusky, Josh Lowe, Brett Tippie, Brooke Anderson, Emma Olfosson, Ace Hayden, Anthony Napolitan, Erik Irmisch, Johann Potgieter, Manuel Lettenbichler, Lennox Zimmerman, Peter Jamison, Brandon Wilson, Will Easey, Luis Blattner, Maxima Jaax, Timo Pries, Cameron Bragg, Julian Voytilla, Kael Foale, Sami Sauri.

To už je naozaj slušná zostava a my sa môžeme tešiť na množstvo obsahu, ktorý YT Mob vypordukujú.

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu