Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S FUNKČNOU ČELENKOU GARMIN IBA ZA 18,90€!
Novinky

Video: Brage Vestavik ponúka pohľad na natáčanie videa Sound of Speed

Sound of Speed vyvolalo u verejnosti veľmi pozitívne ohlasy. Nakoniec zatiaľ asi každé video od nórskeho jazdca Brage Vestavika sa stretlo s obdivom. Videá sú unikátne vďaka jeho drsnému štýlu a klasického freerideu.
Matúš Bušík

Väčšina profesionálnch športovcov má jasne stanovaný cieľ a tým je väčšinou to najlepšie umiestnenie. Chcú stáť na pódiu a dokázať, že sú najrýchlejší alebo najsilnejší. Väčšina, ale neznamená všetci.

Jedným zo športovcov, ktorým až tak nejde o umiestnenie je nórsky jazdec Brage Vestavik. Ten v minulosti tiež pretekal, ale vzdal sa toho v prospech tvorenia kreatívnych videí a fotiek.

Brage Vestavik, Sound of Speed Brage Vestavik, Sound of Speed Brage Vestavik, Sound of Speed

Brage k hore zobrazenému videu vytvoril aj tzv. RAW klip, v ktorom vám priblíži celý proces natáčania a čo všetko rieši spoločne s kameramanmi a produkciou.

Samotný jazdec sa k tomuto počinu vyjadril: „Je absolútne skvelé mať možnosť vyjadriť sa. Urobiť niečo osobné, niečo s dušou. Baví ma tvoriť veci.“

Kým jazdci na pretekoch naháňajú stotiny sekúnd presnými dopadmi a vymýšľaním stôp, Vestavik je odlišný. S rovnakou intenzitou sa však púšťa do hľadania lepších uhlov kamery, kreatívnejších trikov a prejazdov a tvoreniu videí, ktoré inšpirujú.

„Mnoho jazdcov si myslí, že musíte byť v bikeparku aby ste vytvorili niečo cool, ale ak vás tento názor ovplyvní zabíja to vašu kreativitu. Chcem tvoriť obsah, ktorý je nesmrteľný. Väčšina vecí, ktoré sa dnes točia, sú natočené za jeden deň a to je koniec.“

„NIE! So všetkým rešpektom k tým, čo to robíte. Mojím cieľom je aby moje videá pozerali ľudia aj o ďalších 10 rokov a kvôli tomu, že to stále vyzerá cool. Nechcem byť iba kúsok obsahu, ktorý si pozriete a potom naň zabudnete,“ hovorí o filozofii svojich videí.

Aktuality

12:13 Dusty Days 2023 sa uskutočnia koncom apríla v Kálnici.

Freeride podujatie Dusty Days majú na svedomí chalani z Bikes on Film v spolupráci s Freeride Bikepark Kálnica.

12:04 Bikecheck: Elektrobicykel CTM Switch Denisa Kohúta.

Denis Kohút je popredný slovenský zjazdár a okrem iného trénuje aj na elektrobicykli CTM Switch.

10:55 Musíte vidieť: Dokument zo zákulisia, keď Peter Sagan vyhral skvelým sólo útokom monument Okolo Flámska.

„Taktika bola jasná – chcel som prísť do cieľa sám,“ povedal Peter Sagan po víťazstve svojho prvého monumentu v kariére.

10:15 Video: Peter Sagan ukazuje obrovskú silu i rovnováhu v drepe na jednej nohe.

Tím TotalEnergies zverejnil pri želaní k Saganovým 33. narodeninám video, v ktorom drepuje na jednej nohe na mäkkej balančnej podložke.

10:00 Video: Peter Sagan hovorí o ukončení kariéry a návrate k horskému bicyklu.

„Je pre mňa dôležité tráviť čas so svojím synom Marlonom a vidieť život z rôznych uhlov, nielen ako cyklista,“ povedal Peter Sagan popri oznámení o ukončení profesionálnej kariéry po sezóne 2023.

Zavrieť reklamu