Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Santa Cruz pracujú na novej V10

Jeden z najikonickejších zjazdových bicyklov všetkých čias sa dočká svojej novej verzie.
Matúš Bušík

Toto je ôsma generácia V10, jedného z najúspešnejších zjazdových bicyklov všetkých čias. To čo vidíte, je stále protoyp bicykla, ktorý neustále testujeme a vylepšujeme.

Séria videí z dielne Santa Cruz ide do zákulisia a ukazuje prácu, ktorú tím Santa Cruz Syndicate vložili do vývoja bicyklov.

Prvá epizóda nás zavedie do obdobia tesne potom čo Greg Minnaar vyhral majstrovstvá sveta v roku 2021 a pustil sa do testovania, aby sa rozhodol smer, ktorým sa vývoj bude uberať.

Možno vás prekvapí, že predtým, ako Greg vybral prepákovanie VPP, boli testované aj iné typy zavesenia.

Zjazdový tím Santa Cruz Syndicate bude na tomto bicykli pretekať v roku 2023 a bude pokračovať vo vývoji počas celého roka.

Budúce epizódy sa ponoria ďalej do procesu výroby zjazdového pretekárskeho bicykla svetovej triedy.

Kedy sa dostane do predaja? Čoskoro určite nie. Séria videí poskytuje prvý pohľad na vývoj bicykla.

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu