Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Cyklista „nakreslil“ na mape v Paríži hlavu Santa Clausa, prešiel 176 km a trvalo mu to vyše 15 hodín

Predchádzajúce roky vyjazdil Anthony Hoyte na Vianoce tiež snehuliaka, vianočného soba či nápis Merry Christmas.
Martin Sarvaš
Cyklista „nakreslil“ na mape v Paríži hlavu Santa Clausa, prešiel 176 km a trvalo mu to vyše 15 hodín

Britský cyklista Anthony Hoyte sa už dal do vianočnej nálady už začiatkom decembra, keď vybicykloval na mape v Paríži hlavu Santa Clausa.

Počas vyše 13-hodinovej jazdy prešiel vzdialenosť 176 km a nastúpal 1129 metrov. Pri priemernej rýchlosti 13,3 km/h mu aj s prestávkami celá aktivita trvala takmer vyše 15 a pol hodiny.

Nie je to však vôbec jeho prvé dielo a v roku 2018 „nakreslil“ na Strave hlavu Santa Clausa v Birminghame a jazdu nazval tématicky „Ho Ho Ho“.

Anthonymu trvalo vytvoriť na mape Birminghamu Santa Clausa 66 kilometrov, štyri a pol hodiny čistého času jazdy resp. necelých 6 hodín aj s pauzami, takže vidno, že Anthony si dal tento rok na svojom parížskom umeleckom diele skutočne záležať.

Anthony Hoyte a jeho 66-kilometrový Santa Claus.

Minulý rok vybicykloval na mape v Londýne „Merry Christmas“ – Veselé Vianoce.

Počas vyše 9-hodinovej jazdy prešiel vzdialenosť 126km a nastúpal 557 metrov. Aj s prestávkami mu celá aktivita trvala takmer 12 hodín.

V roku 2019 predviedol Anthony ešte väčšie umenie, keď počas dlhej 9-hodinovej jazdy nakreslil ako symbol Vianoc hlavu soba.

130-kilometrový vianočný Sob.

V decembri roku 2017 vyjazdil na mape počas viac ako 10 hodín s prevýšením vyše 1000 m obrovského 142-km dlhého snehuliaka.

Snehuliak meria 142 km.

V júli 2018 zasa vyjazdil Anthony mačku „Yorkie“ počas 32 km dlhej jazdy v Leedse.

Mačka „Yorkie“ Anthonyho Hoytea.

Okrem Santu, mačky a snehuliaka má Anthony u seba na Strave aj ďalšie umelecké dielo – jazdu s názvom Tri hlavy sú viac ako jedna.

Umelecké dielo Three heads are better than one.

Takže ak by ste mali priveľmi voľného času a chceli by ste vytvoriť niečo kreatívne, tu máte skvelú inšpiráciu. Aj keď to nebude taký pekný Santa Claus, ako vytvoril Anthony, niekedy stačí skutočne málo…

Tu je ešte trochu inšpirácie pre vaše jazdy či behy a prajeme príjemnú zábavu pri plánovaní.

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu