Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Trapas! Ukrytý motor v bicykli na cyklokrosových majstrovstvách sveta!

Komisári pri jednej z kontrol objavili ukrytý elektromotor, pod sedlom boli káble. V rozhovore to potvrdil Peter Van den Abeele z UCI.
Biker

Už dlho komisári Svetovej cyklistickej únie šípili, že sa niečo takéto môže diať v radách profi cyklistov. Preto už niekoľko rokov kontrolujú vybrané bicykle. Na každých pretekoch však bolo vždy všetko OK. Dokonca aj v podozrivých prípadoch, kedy pretekári nečakane a zdánlivo bezdôvodne menili bycikel uprostred etáp. Že kontroly neboli márne sa ukázalo na svetovom šampionáte v cyklokrose v belgickom Zolderi.

„Je to prvýkrát, čo sa nám podarilo odhaliiť technický podvod a bol to pre nás šok. Väčšina ľudí je z toho vytočená,“ uviedol Van den Abeele. „V čom spočíva kontrola? V posledných rokoch sme mali podozrenie, že sa niečo podobné môže diať a preto sme pracovali na tom, ako to odhaliť. Kolegovia z technologickej komisie prišli s dobrým riešením.“

Komisári UCI skenovali cyklistické rámy so zariadením podobným tabletu. V sobotu pred súťažou žien do 23 rokov kontrolovali aj rezervný bicykel Belgičanky Femke van den Driesscheovej. Po kontrole ho však na rozdiel od ostatných kontrolovaných bicyklov zabavili. „Zavolali členov belgickej reprezentácie. Pred nimi odmontovali sedlo a v sedlovej rúrke bolo vidieť elektrické káble.

zdroj: sport.sme.sk

Aktuality

12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Zavrieť reklamu