Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!

Trapas! Ukrytý motor v bicykli na cyklokrosových majstrovstvách sveta!

Komisári pri jednej z kontrol objavili ukrytý elektromotor, pod sedlom boli káble. V rozhovore to potvrdil Peter Van den Abeele z UCI.
Biker

Už dlho komisári Svetovej cyklistickej únie šípili, že sa niečo takéto môže diať v radách profi cyklistov. Preto už niekoľko rokov kontrolujú vybrané bicykle. Na každých pretekoch však bolo vždy všetko OK. Dokonca aj v podozrivých prípadoch, kedy pretekári nečakane a zdánlivo bezdôvodne menili bycikel uprostred etáp. Že kontroly neboli márne sa ukázalo na svetovom šampionáte v cyklokrose v belgickom Zolderi.

„Je to prvýkrát, čo sa nám podarilo odhaliiť technický podvod a bol to pre nás šok. Väčšina ľudí je z toho vytočená,“ uviedol Van den Abeele. „V čom spočíva kontrola? V posledných rokoch sme mali podozrenie, že sa niečo podobné môže diať a preto sme pracovali na tom, ako to odhaliť. Kolegovia z technologickej komisie prišli s dobrým riešením.“

Komisári UCI skenovali cyklistické rámy so zariadením podobným tabletu. V sobotu pred súťažou žien do 23 rokov kontrolovali aj rezervný bicykel Belgičanky Femke van den Driesscheovej. Po kontrole ho však na rozdiel od ostatných kontrolovaných bicyklov zabavili. „Zavolali členov belgickej reprezentácie. Pred nimi odmontovali sedlo a v sedlovej rúrke bolo vidieť elektrické káble.

zdroj: sport.sme.sk

Zavrieť reklamu