Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Trapas! Ukrytý motor v bicykli na cyklokrosových majstrovstvách sveta!

Komisári pri jednej z kontrol objavili ukrytý elektromotor, pod sedlom boli káble. V rozhovore to potvrdil Peter Van den Abeele z UCI.
Biker

Už dlho komisári Svetovej cyklistickej únie šípili, že sa niečo takéto môže diať v radách profi cyklistov. Preto už niekoľko rokov kontrolujú vybrané bicykle. Na každých pretekoch však bolo vždy všetko OK. Dokonca aj v podozrivých prípadoch, kedy pretekári nečakane a zdánlivo bezdôvodne menili bycikel uprostred etáp. Že kontroly neboli márne sa ukázalo na svetovom šampionáte v cyklokrose v belgickom Zolderi.

„Je to prvýkrát, čo sa nám podarilo odhaliiť technický podvod a bol to pre nás šok. Väčšina ľudí je z toho vytočená,“ uviedol Van den Abeele. „V čom spočíva kontrola? V posledných rokoch sme mali podozrenie, že sa niečo podobné môže diať a preto sme pracovali na tom, ako to odhaliť. Kolegovia z technologickej komisie prišli s dobrým riešením.“

Komisári UCI skenovali cyklistické rámy so zariadením podobným tabletu. V sobotu pred súťažou žien do 23 rokov kontrolovali aj rezervný bicykel Belgičanky Femke van den Driesscheovej. Po kontrole ho však na rozdiel od ostatných kontrolovaných bicyklov zabavili. „Zavolali členov belgickej reprezentácie. Pred nimi odmontovali sedlo a v sedlovej rúrke bolo vidieť elektrické káble.

zdroj: sport.sme.sk

Aktuality

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Zavrieť reklamu