Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Toto sú tie najhoršie značené a absurdne nebezpečné cyklotrasy z celého sveta (fotogaléria)

Tieto cyklotrasy sú skôr adrenalínové prekážkové dráhy.
Martin Sarvaš
 Toto sú tie najhoršie značené a absurdne nebezpečné cyklotrasy z celého sveta (fotogaléria)

Je fajn, že mestá sa snažia budovať a značiť čoraz viac cyklotrás, ale nie každá cesta je dosť široká pre cyklotrasu a nie každá cyklotrasa je dobrá cyklotrasa.

Magazín Momentum zverejnil na svojom twitteri výzvu, aby im ľudia poslali najabsurdnejšie značené cyklotrasy zo svojho okolia. Odpovedí a fotografií prišlo od ľudí z celého sveta viac než dosť.

Niektoré rozbité cyklotrasy vedú popri diaľniciach, niektoré nevedú nikam, iné majú v strede postavené stĺpy či dokonca stojany na bicykle a niektoré sú pumptrack, trail a cyklotrasa v jednom.

Ak máte vo svojom okolí podobne bizarne značené cyklotrasy, určite nám ich pošlite do správy na našom facebooku a spravíme podobný výber aj pre Slovensko.

Aktuality

16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

Včera 17:14 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

Včera 16:30 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

Včera 15:58 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

Včera 11:13 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu