Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Jackson Frew a Martha Gill vyhrali dual slalom na Crankworxe v Rotorue (+video)

Prvú súťažnú disciplínu v rámci novozélandského Crankworxu vyhral austrálsky jazdec Jacskon Frew. Medzi ženami bola najrýchlejšou Britka Martha Gill.
Matúš Bušík
Jackson Frew a Martha Gill vyhrali dual slalom na Crankworxe v Rotorue (+video)

Dnes odštartovalo posledné tohtoročné podujatie v rámci seriálu Crankworx. Preteky sa konajú na Novom Zélande v lokalite Rotorua.

Prvú disciplínu Dual slalom ovládli Austrálčan Jackson Frew a medzi ženami bola najrýchlejšou Martha Gill z Veľkej Británie.

Český jazdec Tomáš Slavík podľahol vo finále Austrálčanovi a odnáša si skvelé druhé miesto. Trojicu najrýchlejších mužov uzatvára Bas van Steenbergen, ktorý si vďaka dobrému umiestneniu udržal priebežné prvé miesto v celkovom hodnotení Crankworx.

Druhou najrýchlejšou ženou bola Harriet Burbidge-Smith a stupne víťazov uzatvára Jenna Hastings.

Pozrite si záznam celých pretekov:

 

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu