Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Chladoňová a Schwarbacher predviedli skvelý výkon na Majstrovstvách Európy v cyklokrose, obaja skončili na 8. mieste

Viktória Chladoňová mohla skončiť aj na vyšších priečkach, ale v druhom kole dvakrát spadla a dostala defekt.
Biker
Chladoňová a Schwarbacher predviedli skvelý výkon na Majstrovstvách Európy v cyklokrose, obaja skončili na 8. mieste

Slovenská reprezentácia má za sebou úspešné Majstrovstvá Európy v cyklokrose.

Na belgický Namur určite nezabudne slovenská juniorská reprezentantka v cyklokrose Viktória Chladoňová. Z majstrovstiev Európy na najťažšej cyklokrosovej trati, si odnáša veľmi pekné 8. miesto.

Viktória sa pomerne rýchlo po štarte prepracovala do čela pretekov. V druhom kole nasledovali dva pády a defekt, pre ktorý sa jej nedarilo uržať nastavené tempo, i tak však ako juniorka prvým rokom udržala miesto v top 10 kontinentálneho šampionátu. Zvíťazila Holanďanka Lauren Molengraaf.

Doteraz najlepší výsledok zaznamenala naša mladučká reprezentantka na svetovom pohári v Tábore, kde sa prebojovala druhým miestom až na pódium. Darilo sa jej i na domácej trati v Podbrezovej (UCI C2), kde ako prvoročáčka juniorka zvíťazila v spoločnej kategórii žien a junioriek.

„Moje očakávania boli v top 10, tak určite som spokojná. Pomerne rýchlo sa mi podarilo ísť dopredu. V druhom kole som do šikmého zjadu šla ako prvá, a tam nasledovali dva pády, neskôr defekt. Pocitiy vtedy ťažko opísať. Ale som rada, že to vystačilo na najlepšiu desiatku,“ vyjadrila sa po pretekoch Viktória Chladoňová.

Sofia Ungerová obsadila 28. a Dorota Vojtíšková na 32.mieste. Svoj štart na ME má za sebou aj Samuel Kováč, ktorý v kategórii U23 preťal cieľovú pásku na 39.priečke. Titul európskeho šampióna si z Namuru odnáša domáci pretekár Emiel Verstrynge.

Vo skvelom výsledkovom hodnotení pokračovali dnes pre Slovensko aj preteky juniorov majstrovstiev Európy v cyklokrose. Na najťažšej CX trati v belgickom Namure sa ôsmym miestom prepracoval medzi top 10 najlepších juniorov kontinentu aj Matthias Schwarbacher.

Po vynechanej cestnej sezóne kvôli zraneniu sa veľký slovenský talent vrátil do pretekárskeho kolotoča s veľkou chuťou po výsledkoch. Tie už viackrát ukázal aj na domácich tratiach, rovnako v top 10 finišoval i na svetovom pohári CX v Tábore.

Ešte deň pred pretekmi nebolo pre zvýšenú teplotu vôbec jasné, či odštartuje. Po odpískaní začiatku sa pomerne rýchlo dostal do čela a prvé kolo viedol.

Postupne sa kúsok prepadal, i tak však dokázal udržať tempo s najlepšími európskymi juniormi a cieľovú pásku preťal ako ôsmy, so stratou 43 sekúnd na víťaza Lea Bisiauxa z Francúzska.

„Očakávania som mal na top 10, ale po včerajšej teplote som si nebol istý, či vôbec odštartujem. Takže priebeh i výsledok bol celkom prekvapením. Prvé kolo som viedol, ďalšie dve šiel v prvej skupine v top 5, ku koncu mi kúsok došlo. Takže spokojnosť tam vzhľadom na okolnosti je,“ priblížil preteky ME Matthias Schwarzbacher.

„Teraz budem mať miernejšie voľno, potom ma čaká štart v Šamoríne. Po ňom pôjdem do tepla, pripraviť sa na vianočné turné, príp. majstrovstvá sveta v cyklokrose,“ dodal k nastávajúcemu programu ôsmy junior Európy.

Text: Slovenský zväz cyklistiky, foto: Matej Červenka

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu